Home / Moto2 / Xavier Simeon na dwa lata z zespołem QMMF Racing Team

Xavier Simeon na dwa lata z zespołem QMMF Racing Team

Xavier Simeon

Xavier Simeon podpisał dwuletni kontrakt z ekipą QMMF Racing Team. Belg zastąpi w katarskim zespole Fina Mikę Kallio, który zostanie kierowcą testowym fabrycznej stajni KTM. 

Tegoroczny sezon dla Belga jest najlepszy w karierze, jednak przygoda Brukselczyka ze średnią klasą trwa już kilka lat. Zdobywca Pucharu Superstock 600 (2006r.) i Superstock 1000 (2009r.) w Moto2 zadebiutował bowiem już w sezonie 2010. Pierwsze punkty zdobył podczas GP Wielkiej Brytanii, gdzie wyścig zakończył na ósmym miejscu. Po raz pierwszy na podium stanął trzy lata później. Na torze Le Mans we Francji dojechał na trzeciej pozycji. W tym samym sezonie, lecz w Niemczech, po raz pierwszy sięgnął po pole position (wyścig zakończył dopiero jako ósmy). Był to jednak dotąd najlepszy rok w średniej kategorii dla Simeona, który z dorobkiem przyzwoitych 90 punktów sklasyfikowany został na 12. lokacie. Na sezon 2014 podpisał kontrakt ze stajnią Gresiniego. Pierwszy rok współpracy z włoskim teamem nie układał się jednak najlepiej. Poza drugim miejscem w Argentynie Belg nie osiągnął innych sukcesów i zmagania zakończył czternasty. Jednym z przyczyn problemów Xaviera było używanie motocykla Suter, Gdy w sezonie 2015 przesiadł się z powrotem na Kalexa, wyniki uległy znacznej poprawie. Rozpoczął zmagania od drugiego miejsca w Katarze. W Austin sięgnął po pole position. Nie był to jednak jeszcze czas Xaviera, który zaliczył upadek. Pora na pierwsze zwycięstwo przyszła bowiem podczas GP Niemiec. Na Sachsenringu bezbłędny Simeon stoczył zacięty pojedynek z późniejszym mistrzem świata, Francuzem Johannem Zarco, którego pokonał różnicą zaledwie 0,083 sekundy. Warto odnotować, iż był jedynym zawodnikiem, który w trakcie sezonu wygrał w bezpośredniej rywalizacji o zwycięstwo z francuskim kierowcą. Poza tym ośmiokrotnie plasował się w pierwszej ósemce i na rundę przed zakończeniem zmagań zajmuje 7. pozycję z dorobkiem 113 punktów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Mimo obiecujących rezultatów Belg postanowił zmienić otoczenie i motocykl, gdyż stawia przed sobą nowe, długoterminowe zadania: – ,,Czekam na nowe wyzwanie. Zdecydowałem się na QMMF, ponieważ zapewnili mi dwuletni kontrakt z ciekawą ofertą. I chcę rozkoszować się jazdą nowym motocyklem Speed-Up. Jestem przekonany, że możemy uzyskać na nim przewagę nad konkurencją. Obiecujące są bowiem wyniki Lowes’a, Simona i Kallio. Liczę na to, że możemy zbudować z QMMF mocny team w najbliższych dwóch latach”.

W przeszłości w zespole jeździł Australijczyk Anthony West (zastąpił go w połowie sezonu wyżej wspomniany Kallio), a obecnie ściga się w nim jeszcze Hiszpan Julian Simon. Na razie nie wiadomo jednak, czy wicemistrz świata Moto2 z 2010 roku pozostanie w katarskiej stajni.

źródło: www.speedweek.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Mefisto

komentarze 2

  1. Czyli można by rzec, że Lowes i Simeon zamieniają się maszynami. Ciekawe co tym razem Sam pokaże na Kalexie.

  2. Xavier dwa lata w jednym zespole?! Można śmiało powiedzieć, że to wiadomość roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
164 zapytań w 2,226 sek