Home / Moto2 / Zarco odskakuje rywalom

Zarco odskakuje rywalom

zarco

Johann Zarco wygrał po raz drugi w tym sezonie wyścig Mistrzostw Świata w klasie Moto2. Dzięki temu osiągnięciu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Francuz od początku sezonu wyrasta na głównego faworyta do mistrzowskiego tytułu. Jeździ równo, nie popełnia prostych błędów i potrafi przez cały wyścig utrzymywać wysokie tempo.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W Katalonii na ostatnim okrążeniu zachował największy spokój i po błędach rywali mógł po raz drugi w tym sezonie cieszyć się ze zwycięstwa. Tylko w pierwszych zawodach w Katarze nie udało mu się wywalczyć miejsca na podium. W kolejnych sześciu wyścigach oprócz dwóch zwycięstw również trzykrotnie stawał na drugim stopniu “pudła” oraz raz był trzeci.

“Byłem bardzo szybki w T1 i T2, ale gorzej było w T3. Gdy chciałem wyprzedzić musiałem zrobić to na początku ostatniego okrążenia. Zamykałem łuk krok po kroku. Lowes hamował późno, ale udało mi się wcisnąć w pierwszym zakręcie. Musiałem zachować spokój i energię do samego końca, żeby przeć do samego końca. Czułem się jakby całe południe Francji tu było. Podobał mi się wyścig. Składam wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy zdrowi i zrelaksowani wykonują swoją pracę” – skomentował swój triumf Zarco.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

komentarze 2

  1. Też trzymam kciuki za nim :) jeszcze niech się Lowes pozbiera :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 0,398 sek