Home / Moto3 / Alex Rins zdobywcą Pole Position!

Alex Rins zdobywcą Pole Position!

Zaskakująco zakończyła się sesja kwalifikacyjna klasy Moto3. Rywalizację wygrał lokalny zawodnik Alex Rins!

Kierowcy jeżdżący w klasie Moto3 kolejny raz w ten weekend musieli zmierzyć się z dość zmiennymi warunkami pogodowymi. Chociaż w przeciwieństwie do trzeciego treningu wolnego, podczas którego mocno padało i było bardzo zimno, w kwalifikacjach pojawiło się piękne słońce, tor wciąż był jeszcze mokry. Dopiero pod sam koniec tej ostatniej sobotniej sesji klasy Moto3 na asfalcie pojawiła się sucha nitka, co sprawiło, że przez kilka minut zawodnicy toczyli bardzo zacięty bój o jak najlepszy czas.

Ku radości kibiców zgromadzonych na torze, szansę na dobry czas na suchej nawierzchni najlepiej wykorzystał Alex Rins. Tegoroczny debiutant na scenie Motocyklowych Mistrzostw Świata przejechał okrążenie w czasie 1’57.507. Ten rezultat był zaledwie o 0,012s lepszy, niż wynik uzyskany przez drugiego zawodnika kwalifikacji – Sandro Cortese. Niemiec, który w czasie Grand Prix Kataru wywalczył Pole Position, tym razem wyścig rozpocznie z drugiego pola startowego. Bardzo dobrze w tych trudnych do jazdy warunkach przez cały weekend radzi sobie Miguel Oliveira. Portugalczyk wygrał dwie sesje treningowe (drugi i trzeci trening), a w kwalifikacjach uzyskał trzeci czas – 1’57.975. Jak widać, Miguel świetnie radzi sobie na mokrej nawierzchni i jeśli jutrzejszy wyścig odbędzie się w deszczowych warunkach, z pewnością będzie jednym z pretendentów do zwycięstwa.

Tylko trzej pierwsi zawodnicy dzisiejszych kwalifikacji przejechali okrążenie z czasem poniżej 1’58.

Drugi rząd otworzy jutro Alexis Masbou. Francuz, który najlepsze okrążenie pokonał w 1’58.301, znacznie skorzystał na poprawie pogody, ponieważ w czasie mokrych treningów za każdym razem plasował się na dalszych pozycjach w stawce. Za to przez cały weekend znakomicie radzi sobie Jakub Kornfeil. Czech we wszystkich sesjach zajmował miejsca w czołówce i piąte miejsce w kwalifikacjach zdaje się potwierdzać dobrą dyspozycję tego zawodnika. Powody do zadowolenia może mieć również zawodnik, który zamyka drugi rząd – Jack Miller. Młody Australijczyk uzyskał czas 1’58.793, a szóste miejsce w kwalifikacjach jest najlepszym osiągnięciem tego kierowcy w ten weekend.

Alex Rins wygrał kwalifikacje, natomiast następny hiszpański zawodnik zajął dopiero siódme miejsce. Jednak podobnie jak w przypadku pierwszego miejsca kwalifikacji, na tej lokacie również znajduje się kierowca, na którego stawiało raczej niewiele osób – Isaac Vinales! Kuzyn Mavericka był ostatnim, który przejechał okrążenie z czasem poniżej 1’59. Obok Hiszpana miejsce na starcie zajmie jutro kolejny Australijczyk w stawce – Arthur Sissis. Ten młody kierowca kolejny raz pokazał się z bardzo dobrej strony.

Sobotnie sesje nie należały do udanych dla triumfatorów z Kataru. Dopiero na dziewiątym miejscu uplasował się Maverick Viniales, co oznacza, że będzie on zamykał trzeci rząd. Kolejną linię startową otwiera natomiast Romano Fenati, obok którego ustawią się Efren Vazquez i Louis Rossi.