Home / Moto3 / Go&Fun Gresini – debiutant partnerem Antonelliego

Go&Fun Gresini – debiutant partnerem Antonelliego

Enea Bastianini

Zespół Go&Fun Gresini ogłosił nazwisko drugiego zawodnika na sezon 2014 – będzie nim debiutant w stawce Moto3 Enea Bastianini, który dołączy do Niccolo Antonelliego. Duet będzie startować na motocyklach KTM.

Bastianini ukończył tegoroczny sezon Red Bull Rokkies Cup na czwartej pozycji, wygrywając dwa wyścigi. Był to jego pierwszy sezon w tej młodzieżowej kategorii. Włoch zajmuje w zespole Gresini miejsce Isaaca Vinalesa, który już we wrześniu rzekomo miał przedłużyć umowę, ale ostatecznie trafił do Team Calvo.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Dla mnie to jak spełnienie marzeń. Jestem bardzo zadowolony i podekscytowany. Będę miał możliwość startu dla fantastycznego zespołu, złożonego ze świetnych techników. Czekam już na możliwość współpracy z nimi. W listopadzie testowałem motocykl po raz pierwszy i od razu go pokochałem. Jest bardzo szybki, pod wieloma względami inny niż ten, którym jeździłem w Rookies Cup. W teorii jest to najlepszy sposób, by nabierać doświadczenia. Moim celem w pierwszym sezonie będzie czerpanie radości. Jestem przekonany, że takie podejście doprowadzi mnie do dobrych wyników.” – powiedział Bastianini, który jeszcze w tym roku będzie świętować 16 urodziny.

W poprzednich latach nastolatek z Rimini startował z sukcesami w takich klasach jak MiniGP 70ccm w mistrzostwach Włoch czy Honda NSF250R Trophy.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
120 zapytań w 0,385 sek