Home / Moto3 / GP Aragonii: Zwycięstwo Oliveiry, upadki Kenta i Bastianiniego

GP Aragonii: Zwycięstwo Oliveiry, upadki Kenta i Bastianiniego

miguel oliveira

Zwycięstwem Miguela Oliveiry zakończył się wyścig o Grand Prix Aragonii w klasie Moto3. Drugie miejsce zajął Jorge Navarro, a trzecie Romano Fenati.

Przez większość wyścigu na czele oglądaliśmy 10-osobową grupę w składzie, której jechali wszyscy najważniejsi zawodnicy klasyfikacji generalnej mistrzostw. Z tyłu toczyła się nie mniej zażarta walka o pozycję numer 11., w której uczestniczyła liczna grupa zawodników i jedna zawodniczka – Maria Herrera.

W czołówce prowadzenie często się zmieniało, a najważniejsze wydarzenia rozegrały się na ostatnim kółku. Enea Bastianini w jednym z zakrętów w walce o drugą pozycję uderzył w tylne koło Brada Bindera i razem wylądowali w żwirze. Dla obydwu zawodników był to koniec wyścigu. Błędu Włocha i możliwość praktycznie zapewnienia sobie tytułu mistrzowskiego nie wykorzystał Danny Kent. Brytyjczyk kilka zakrętów dalej spróbował zaatakować drugą pozycję na której jechał Jorge Navarro, ale popełnił błąd i również wylądował po za torem.

Jako pierwszy linię mety przekroczył nie atakowany przez nikogo w końcówce Miguel Oliveira i wygrał swój trzeci wyścig w karierze. Drugi był Jorge Navarro. Dla młodego debiutanta z Hiszpanii to pierwsze podium w karierze. Na najniższym stopniu „pudła” stanął Romano Fenati, który wykorzystał fakt, że trzech zawodników znajdujących się przed nim upadło.

Kolejne miejsca zajęli Efren Vazquez, Philipp Oettl i Niccolo Antonelli. Na 14. miejscu finiszowała Maria Herrera. Hiszpanka tym samym uzyskała swój najlepszy wynik w karierze. Również 7. Jorge Martin, 9. Hiroki Ono i 12. Stefano Manzi osiągnęli swoje życiówki w Moto3.

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.