Home / Moto3 / Joan Olive zastąpi zawieszonego Niklasa Ajo

Joan Olive zastąpi zawieszonego Niklasa Ajo

Niklas Ajo nie wystąpi w wyścigu klasy Moto3 w najbliższą niedzielę, który odbędzie się na portugalskim torze Estoril. 17 – letni zawodnik został zawieszony z powodu nieodpowiedniego zachowania podczas wyścigu w Jerez.

Wyścig klasy Moto3 podczas Grand Prix Hiszpanii obfitował w wiele nerwowych momentów. Kilkunastu zawodników przewracało się na przesychającym torze, jednak nie wszyscy byli w stanie pogodzić się z takim stanem rzeczy. Jednym z kierowców, którzy wyścig zakończyli przedwcześnie w żwirze był Niklas Ajo. Zawodnik na trzecim okrążeniu wyścigu zaliczył uślizg tyłu motocykla. Fin po wypadku nie zdołał zachować zimnej krwi. Ajo pragnął za wszelką cenę wrócić do wyścigu, jednak wirażowi nie wyrazili na to zgody. Niklas nie chciał stosować się do ich poleceń, w dodatku popchnął jednego z pracowników toru, niezadowolony z tego, że nie pomogli mu wrócić na tor. Takie zachowanie nie uszło uwadze Międzynarodowej Federacji Motocyklowej i zawodnik reprezentujący zespół TT Motion Events Racing za karę został zawieszony na nadchodzącą rundę. Sam Niklas Ajo tak podsumował całe zdarzenie:

Z powodu mokrych miejsc na torze, zaliczyłem uślizg tyłu motocykla na trzecim okrążeniu i wyjechałem w żwir, gdzie upadłem. Jednakże motocykl był w porządku, wystarczyło jedynie oczyścić go ze żwiru i wtedy byłbym w stanie kontynuować wyścig. Ale wirażowi nie pozwolili mi tego zrobić i zabrali mój motocykl. W tej sytuacji trochę straciłem panowanie nad sobą, ale nie zrobiłem nic strasznego. W porządku, muszę ponieść karę, a trzeba pamiętać, że podczas wyścigu zawodnicy są pełni adrenaliny i to wpływa na ich zachowanie. Kiedy zobaczyłem, że moja maszyna jest w naprawdę dobrym stanie, chciałem kontynuować jazdę. Należy też pamiętać, że w tym wyścigu było bardzo dużo wypadków i wirażowi mieli ogrom pracy, przez co mogli nieodpowiednio kwalifikować niektóre upadki. Moja opinia jest taka, że powinno być brane pod uwagę to, jak niecodzienny był to wyścig”.

Wydaje się, że zespół znalazł godnego następcę Niklasa Ajo. W ten weekend na jego miejscu zobaczymy doświadczonego Joana Olive! Ten hiszpański zawodnik jest z pewnością dobrze znany wszystkim fanom wyścigów serii MotoGP, bowiem przez jedenaście lat reprezentował zespoły w klasie 125cc, 250cc, jak również Moto2. Ostatni raz tego kierowcę mogliśmy oglądać w zeszłym sezonie, kiedy to w kategorii Moto2 wystąpił w sześciu ostatnich wyścigach sezonu w zespole Aeroport de Castello. Olive nie znalazł dla siebie miejsca w żadnym teamie na rok 2012, zajął się więc testowaniem i ulepszaniem motocykla KTM klasy Moto3 – tego samego, na którym wystartuje w niedzielnym wyścigu. Teraz Hiszpan będzie mógł wykorzystać swoje doświadczenie w wyścigu najmniejszej klasy.

AUTOR: Ania Pyzałka

Na portalu MotoSP.pl od 2005 roku. Szczególnie oddnana klasom Moto3 i Moto2. Uwielbia patrzeć, jak rodzą się nowe talenty świata MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 1,323 sek