Home / Moto3 / Kent: Wygranie domowej rundy to niesamowite uczucie

Kent: Wygranie domowej rundy to niesamowite uczucie

Danny Kent 2

Danny Kent sięgnął przed własnymi kibicami po zwycięstwo w wyścigu motocyklowych mistrzostw świata Moto3 o Grand Prix Wielkiej Brytanii. Dzięki wygranej na torze Silverstone, swojej piątej w tym sezonie, zawodnik Hondy umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Dwunasta runda mistrzostw świata przywitała motocyklistów idealną pogodą podczas treningów i kwalifikacji, ale już intensywnym deszczem podczas niedzielnych wyścigów. Prowadzący w tabeli Kent nic nie robił sobie jednak z trudnych warunków, wygrywając zmagania przed własną publicznością z przewagą ośmiu sekund nad drugim zawodnikiem. W efekcie jego prowadzenie w tabeli wrosło do 70 punktów na już tylko 150 możliwych jeszcze do zdobycia. Podium uzupełnił kolejny zawodnik Hondy, zwycięzca wcześniejszego wyścigu w Czechach, Włoch Niccolo Antonelli.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Warunki były bardzo trudne, szczególnie pod koniec wyścigu, więc musiałem bardzo uważać – przyznał Kent. – Musiałem zachować spokój i koncentrację, ale nie mogłem odpuszczać, choć mocno się ślizgałem. Wygranie domowej rundy na oczach moich kibiców i rodziny to niesamowite uczucie. To spełnienie moich marzeń. Walczymy w tym roku o mistrzowski tytuł, dlatego nie ma czasu na świętowanie. Rozpoczynamy przygotowania do kolejnej rundy.”

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
115 zapytań w 0,364 sek