Home / Moto3 / Kornfeil i Isaac Vinales w Calvo, Ana Carrasco pojedzie drugi pełny sezon

Kornfeil i Isaac Vinales w Calvo, Ana Carrasco pojedzie drugi pełny sezon

Ana Carrasco

Ana Carrasco zapewniła sobie miejsce w stawce Moto3 na nowy sezon – będzie startować motocyklem Kalex KTM w barwach holenderskiego zespołu RW Racing. Poznaliśmy też obsadę mistrzowskiego zespołu Calvo.

Ana Carrasco jeździła w zespole Team Calvo obok Mavericka Vinalesa, który wygrał mistrzostwa świata Moto3. 16-latka była pierwszą zawodniczką od 2001 roku, której udało się wywalczyć punkty w grand prix. Dokonała tego na Sepang, zdobywając oczko za 15. miejsce. Potem do konta punktowego dołożyła jeszcze świetne 8. miejsce w Walencji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Ana pokazała, że jest wyjątkowym talentem.” – mówił menedżer zespołu i były zawodnik klasy 250ccm Jarno Janssen. „Pokazała kilka niesamowitych rzeczy w pierwszym roku w Moto3. Wierzymy, że możemy pomóc jej się rozwijać. To mocna osobowość. Oczywiście wyjątkowe jest posiadanie dziewczyny w zespole, ale nie robi nam to żadnej różnicy. Utalentowany zawodnik to utalentowany zawodnik. A Ana taka właśnie jest. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z jej przejścia do RW Racing GP”

Zespół Calvo będzie mieć w sezonie 2014 dwójkę nowych zawodników. Wcześniej zakontraktowano już Czecha Jakuba Kornfeila. Teraz ogłoszono, że partnerować mu będzie kuzyn Mavericka, Isaac Vinales.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
153 zapytań w 0,465 sek