Home / Moto3 / Leopard Racing w 2016 roku

Leopard Racing w 2016 roku

leopard

W przyszłym sezonie liderem ekipy Leopard Racing w klasie Moto3 będzie Fabio Quartararo. Obok Francuza w niemieckiej drużynie ścigać się będzie Andrea Locatelli i debiutant Joan Mir.

Francuz w roku obecnym debiutuje w Mistrzostwach Świata i odnosi obiecujące wyniki. Zaledwie 16-letni Quartararo zaliczył kilka wywrotek, ale również potrafił dwukrotnie stanąć na drugim stopniu podium oraz tyle samo razy wywalczył pole position. Nastolatek urodzony w Nicei odnosił liczne sukcesy w juniorskich seriach w Hiszpanii, a przed startem obecnego sezonu przedstawiany był jako olbrzymi talent, który w najbliższej przyszłości będzie odnosił liczne sukcesy. Wydaje się więc, że niemiecka ekipa zrobiła dobry interes podpisując z Fabio kontrakt na najbliższy sezon. Na razie Francuz odpoczywa od ścigania po kontuzji kostki, której nabawiał się podczas weekendu w San Marino.

„Jestem bardzo dumny z możliwości dołączenia do drużyny Leopard Racing w 2016 roku. Jestem podekscytowany ponowną współpracą z Christianem Lundbergiem, inżynierem, z którym wygrałem swój pierwszy tytuł w 2013 roku. Przez następne dwa lata będę związany z nowym projektem, który doskonale pasuje do moich celów. Chciałbym podziękować wszystkim ludziom, którzy wspierali mnie do tej pory oraz Leopard Racing za zaufanie moim umiejętnością. Postaram się walczyć o najlepsze wyniki na każdym kroku. Mam nadzieję, że chłopaki wspólnie ze mną będą się cieszyć osiąganymi wynikami” – powiedział Quartararo.

Kolejnym zawodnikiem drużyny Leopard Racing będzie Andrea Locatelli. Włoch drugi sezon jest pełnoetatowym kierowcą w klasie Moto3. Debiutancki rok był dla niego jednak niezbyt udany. W szesnastu rundach w których uczestniczył na Mahindrze nie zdołał zdobyć żadnych punktów. W tym sezonie przesiadł się na Hondę ekipy Gresini Racing i w kilku wyścigach zameldował się w pierwszej „15”. Do tej pory uzbierał 31. punktów i zajmuje 19. miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Najlepsze miejsce wywalczył w Austin gdzie był 7.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jestem bardzo dumny i wdzięczny za szansę, jaką dostanę w ekipie Leopard. Będę ciężko pracował w miesiącach zimowych oraz przedsezonowych testach, aby dobrze dostosować się do motocykla. Jestem bardzo zmotywowany, żeby zaufanie odpłacić dobrymi wynikami. Przy okazji chciałbym podziękować moim menadżerom Yuri i Robie za ciężką pracę w ciągu ostatniego miesiąca. Dzięki nim otrzymałem szansę pracy w profesjonalnym środowisku jednego z najlepszych zespołów w Moto3. Miałem przyjemność porozmawiać osobiście z kadrą kierowniczą i zostałem bardzo ciepło przywitany. Dali mi do zrozumienia jakie mają cele, które pasują do moich celów. Dołożę wszelkich starań, żeby wykonać ich jak najwięcej, ponieważ jest to wielka szansa na krok w przód w mojej karierze. Czekam na wielki sezon w przyszłym roku” – powiedział Locatelli.

Trzecim motocyklistą w niemieckiej ekipie będzie debiutant Joan Mir. Hiszpan urodził się 1. września 1997 roku w Palma de Mallorca. W latach 2013-2014 ścigał się Red Bull Rookies Cup. W drugim sezonie został wicemistrzem serii przegrywając tylko ze swoim rodakiem Jorge Martinem. W roku obecnym uczestniczy w mistrzostwach świata juniorów FIM CEV Moto3, w których zajmuje drugie miejsce z czterema zwycięstwami na koncie w siedmiu rozegranych wyścigach.

„Dzisiaj sen staje się prawdą. Jestem naprawdę dumny, ponieważ umowa ta pozwala mi uczynić krok do przodu. Jestem bardzo wdzięczny Leopard Racing za danie mi tej super okazji. Postaram się jak najlepiej udowodnić swoją wartość i być konkurencyjny dla innych zawodników w Grand Prix. Najpierw jednak chcę się skupić na wypełnieniu zadań w Mistrzostwach Świata Juniorów Moto3” – powiedział trzy miesiące temu po podpisaniu kontraktu Joan Mir.

Z obecnego składu ekipy tylko Danny Kent zna swoją przyszłość w roku 2016. Brytyjczyk jak wiadomo przenosi się do Moto2, gdzie nadal będzie reprezentował barwy Leopard Racing. Pozostali zawodnicy w drużynie Efren Vazquez i Hiroki Ono nie mają jeszcze podpisanych żadnych kontraktów.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

Komentarze: 1

  1. Ono będzie zapewne jeździł w IDEMITSU Honda Team Asia Moto3 :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
173 zapytań w 2,570 sek