Home / Moto3 / Oliveira testuje nowego Sutera

Oliveira testuje nowego Sutera

Podobnie jak Marc Marquez, także i reprezentanci ekipy Repsol Moto3 wzięli udział w dwudniowych, prywatnych testach na torze Albacete.

W czwartek i piątek na wyżej wspomnianym, hiszpańskim obiekcie swoje motocykle testowali Miguel Oliveira i Alex Rins. Pierwszy z Hiszpanów testował nową maszynę Sutera, stworzoną specjalnie na potrzeby najniższej kategorii. #44 nie ukrywał, że jest pod wrażeniem nowego motocykla.

Ta maszyna z wyglądu bardzo przypomina te stworzone przez Sutera do klas MotoGP (jako motocykl CRT) oraz do Moto2. W ramę szwajcarskiego producenta, w przypadku zawodników Repsola w Moto3, wstawiono silnik Hondy. Zwłaszcza przód i tył są podobne do MXII wystawianego w pośredniej kategorii.

„Nowy motocykl pracuje bardzo dobrze, nawet jeśli pojawiły się pewne problemy, które są jednak normalne w tak wczesnej fazie rozwoju,” mówił Oliveira. „Jesteśmy jednak zadowoleni, ponieważ widzimy, że maszynę można jeszcze znacznie poprawić.”

 

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
178 zapytań w 1,380 sek