Home / MotoGP / 1 % podatku dla Wyścigowej Sekcji Motocyklowej Chełmiec

1 % podatku dla Wyścigowej Sekcji Motocyklowej Chełmiec

Wszystkich ludzi o dobrym sercu zapraszamy do wsparcia Wyscigowej Sekcji Motocyklowej. Pomozecie w ten sposob zawodnikom, którzy startują w barwach naszego zespołu. Macie okazję wykazać się Wszystkich ludzi o dobrym sercu zapraszamy do wsparcia Wyscigowej Sekcji Motocyklowej. Pomozecie w ten sposob zawodnikom, którzy startują w barwach naszego zespołu. Macie okazję wykazać się i pokazać jak bardzo chcecie zmienić coś w polskim światku motocyklowym i rozwijać ideę sportów motorowych. Przeznaczając 1 % podatku na naszą sekcję automatycznie stajecie się sponsorami naszego teamu. Jak mozna wpłacić pieniądze?

Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie z dnia 24.04.2003:

każdy podatnik ma prawo przekazać 1 % podatku dochodowego na rzecz organizacji posiadającej status organizacji pożytku publicznego.
Pieniądze trafiają wtedy na konto danej organizacji zamiast do fiskusa.

Jedyny koszt jaki musi być poniesiony przez darczyńcę, to koszt przelewu bankowego ( od 1 marca 2005 w każdym Urzędzie Pocztowym jest to tylko 1 zł).
1% podatku może stanowić dla nas dużą pomoc, a podatnik nie ponosi żadnych strat.

Krok po kroku jak przekazać 1% podatku

Jak to zrobić?

Opcja pierwsza: Podatnik ma do zapłacenia podatek

Przy składaniu zeznania – PIT-a rocznego, obliczamy podatek do zapłaty dla Urzędu Skarbowego, następnie 1% z kwoty z pola 178-PIT 36 lub z pola 110-PIT 37 wpłacamy na konto WSM Chełmiec i wpisujemy tą kwotę w polu 179-PIT 36 lub w polu 111-PIT 37 w rubryce “Kwota 1 % zmniejszenia z tytułu wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego”, a następnie pomniejszamy o ten 1 % kwotę podatku podlegającego wpłacie do U.S.

Opcja druga: Podatnik ma nadpłatę / zwrot podatku

Przy składaniu rocznego PIT-a, obliczamy podatek jaki powinniśmy byli wpłacić do Urzędu Skarbowego, następnie 1% z kwoty z pola 178-PIT 36 lub z pola 110-PIT 37 wpłacamy na konto WSM Chełmiec i wpisujemy tą kwotę w polu 179-PIT 36 lub w polu 111-PIT 37 w rubryce “Kwota 1 % zmniejszenia z tytułu wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego” i dodajemy tą kwotę do wpłaconych już zaliczek na podatek, zwiększając nadpłatę o 1%. Tym sposobem podatnik otrzyma zwrot podatku z U.S. powiększony o kwotę przekazaną na naszą sekcję.


Nr konta: 02 1020 5095 0000 5802 0062 5764

KKG MTB Wieża Anna Szczawno Zdrój
ul. Zacisze 1a
58-310 Szczawno Zdrój

Tytułem: Wpłata na OPP Nr KRS: 0000107917 WSM Chełmiec

Po dokonaniu wpłaty, nie wcześniej, można złożyć zeznanie do Urzędu Skarbowego.

Prosimy również o przesłanie mailem na nasz adres [ [email protected] ]
krótkiej informacji o dokonaniu wpłaty.

Lista osób lub firm, które przekażą nam 1% swojego podatku będzie dostępna na naszej stronie internetowej. Jeśli ktoś chce pozostać anonimowy, prosimy zaznaczyć to w mailu.


WSM Racing Team
www.wsm.org.pl

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
118 zapytań w 0,403 sek