Home / MotoGP / 125cc: Team Valsir Seedorf Derbi przedstawia

125cc: Team Valsir Seedorf Derbi przedstawia

We włoskiej miejscowości Desenzano del Garda odbyła się prezentacja tegorocznego modelu motocykla zespołu Valsir Seedorf Derbi, na którym będą startować kierowcy tego teamu w Mistrzostwach Świata klasy 125cc. Właściciel zespołu, pomocnik piłkarskiegoWe włoskiej miejscowości Desenzano del Garda odbyła się prezentacja tegorocznego modelu motocykla zespołu Valsir Seedorf Derbi, na którym będą startować kierowcy tego teamu w Mistrzostwach Świata klasy 125cc. Właściciel zespołu, pomocnik piłkarskiego klubu AC Milan Clarence Seedorf, przedstawił także parę kierowców, którzy będą reprezentowali jego barwy – Lukasa Peska i Nicolasa Terola.

Seedorf, jedyny piłkarz w historii, który wygrał Ligę Mistrzów z trzema różnymi drużynami, został wcielony do wyścigów Grand Prix na pięć lat. W ramach ścisłej współpracy z firmą Derbi w 2007 roku zobaczymy Holendra współrządzącego ekipą wraz ze Stefano Bedonem. Szefem technicznym ekipy będzie Stefano Riminucci.

Ekipa będzie występowała w czerwono-czarnych barwach, które będą podobne do tych, które Seedorf nosi w AC Milan. “Nie będę musiał się przebierać, gdy będę przychodził na tor” – żartuje Holender. Jest on również pełen nadziei na nadchodzący sezon: “Uważam, że nasi kierowcy są wśród faworytów tegorocznych rozgrywek. Są szybcy, zdeterminowani, ale także skromni.”

Utalentowany czeski kierowca Pesek i jego hiszpański kolega z zespołu Terol będą jeździć najnowszą wersją RSW 125, ponieważ nowa Aprilia RSA jest ciągle w fazach tworzenia.

Pesek wypowiedział się o swoich przygotowaniach do sezonu, wyjaśniając: “Najnowsza wersja RSW jest bardzo przekonywująca. Mam świetne przeczucia, co do niej. Lepiej jest rozpocząć Mistrzostwa z całymi moimi danymi technicznymi i mieć dwa motory podczas sesji kwalifikacyjnych. Gdybym używał RSA, miałbym do dyspozycji tylko jedną maszynę.”

Na temat swojej formy wypowiedział się Terol: “W 2006 roku poprawiłem moją jazdę. Byłem bardzo szybki, zwłaszcza w kwalifikacjach, jednakże podczas wyścigów muszę być bardziej agresywny. Całą zimę ciężko trenowałem, aby był w dobrej formie i mam nadzieję, że to będzie rok moich dobrych wyników w tej klasie.”

Źródło: www.motogp.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
120 zapytań w 0,390 sek