Home / MotoGP / 18 wyścigów w prowizorycznym kalendarzu na 2007 rok

18 wyścigów w prowizorycznym kalendarzu na 2007 rok

Przeciwko prośbom aktualnego Mistrza Świata Valentino Rossi’ego oraz innych zawodników klasy MotoGP, na przyszły sezon Motocyklowych Mistrzostw Świata planowanych jest 18 rund Gran Prix.

Rossi i wielu jego rywali, uważają, że aktPrzeciwko prośbom aktualnego Mistrza Świata Valentino Rossi’ego oraz innych zawodników klasy MotoGP, na przyszły sezon Motocyklowych Mistrzostw Świata planowanych jest 18 rund Gran Prix.

Rossi i wielu jego rywali, uważają, że aktualnych siedemnaście rund GP już jest za dużą ich ilością, z tego względu, że czas między jednym wyścigiem a drugim, w przypadku kontuzji, nie pozwala się z niej do wystarczająco wyleczyć.

Podczas tego sezonu, jednymi z najlepszych zawodników, którzy odnieśli kontuzje są trzej Włosi: Loris Capirossi, Valentino Rossi oraz Marco Melandri. „Czas, który mamy pomiędzy jednym a drugim wyścigiem, nie jest wystarczający, ponieważ jeśli złapiesz kontuzję, to jest już raczej pewne, że w następnym wyścigu nie weźmiesz udziału lub będzie on dla ciebie kiepski.” — powiedział Capirossi w czasie jego kontuzji. „Potrzebujemy więcej czasu między wyścigami. Wypadki się zdarzają, i nie byłyby one większym problemem gdyby miało się więcej czasu. Nosiłem kontuzję przez dwa wyścigi, ponieważ rundy w Katalonii, Holandii i Wielkiej Brytanii były zaraz po sobie.” — powiedział Rossi.

Jednakże, runda w San Marino koło Misano, rzeczywiście została dodana do prowizorycznego kalendarza MotoGP na 2007 rok, tak więc rzeczywiście zawiera on 18 rund Grand Prix.

„18 wyścigów to zbyt dużo” — mówił Valentino w lipcu.” Kiedy rozmawialiśy z Carmelo (Ezpeleta — Dorna) o dodaniu Misano do kalendarza GP, powiedział on, że runda została odwołana więc miało pozostać 17 wyścigów. Jednak teraz sytuacja się zmieniła.”

„Spodziewałem się, że zostanie jednak 17 rund, ponieważ i tak jest ich już za dużo. Często testujemy w poniedziałek a nawet wtorek, więc dobrze by było mieć trochę czasu między wyścigami, żeby trochę odpocząć. W tym roku mamy wiele wyścigów pod rząd więc postaram się jeszcze porozmawiać z Carmelo, żeby nie dodawać 18-tej rundy.” — powiedział Rossi

Jednakże „Doktor” jest bardzo popularny, szczególnie w swoim kraju, a runda w Misano byłaby drugą w jego ojczyźnie.

Początek sezonu planowany jest rozpocząć się rundą w Katarze, która ma się odbyć 17-ego marca, zaraz przed rundą w Hiszpanii. Następnie po prawie miesięcznej przerwie rozegrany zostanie wyścig w Chinach.

Sezon tradycyjnie zakończy się rundą w Walencji 4-ego listopada.

Prowizoryczny kalendarz MotoGP na sezon 2007:

Marzec 17** Katar Doha/Losail
Marzec 25 Hiszpania Jerez de la Frontera
Kwiecień 22 Chiny Shanghai
Maj 6 Turcja Istanbul
Maj 20 Francja Le Mans
Czerwiec 3 Włochy Mugello
Czerwiec 10 Katalonia Catalunya
Czerwiec 24 Wielka brytania Donington Park
Czerwiec 30 Holandia ** Assen
Lipiec 15 Niemcy Sachsenring
Lipiec 22 Stany Zjednoczone * Laguna Seca
Sierpień 19 Republika Czeska Brno
Wrzesień 2 San Marino Misano
Wrzesień 23 Japonia Motegi
Październik 7 Australia Phillip Island
Październik 14 Malezja Sepang
Październik 28 Portugalia Estoril
Listopad 4 Walencja Ricardo Tormo — Valencia

* wyścig tylko klasy MotoGP
** wyścig odbędzie się w sobotę

źródło: crash.net

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
115 zapytań w 0,376 sek