Home / MotoGP / 300 startów Valentino Rossiego w najwyższej klasie

300 startów Valentino Rossiego w najwyższej klasie

Zbliżające się GP Wielkiej Brytanii będzie trzechsetnym startem Valentino Rossiego w najwyższej kategorii Motocyklowych Mistrzostw Świata. The Doctor będzie pierwszym w historii zawodnikiem z taką ilością startów na swoim koncie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

#46 brał udział dotychczas w 299 z 851 wyścigów najwyższej klasy (500cc + MotoGP), które rozegrały się od 1949 roku. Drugi w klasyfikacji zawodników z największą liczbą startów, z wynikiem 245, jest Brazylijczyk Alex Barros, a trzeci – Nicky Hayden, który brał udział w 218 wyścigach MotoGP. Spośród aktualnie znajdujących się w stawce zawodników tuż za Rossim plasuje się Dani Pedrosa. Hiszpan ma już za sobą 192 starty w najwyższej klasie.

W sumie Valentino Rossi ma na swoim koncie 359 startów we wszystkich klasach. Wyścig na torze Silverstone będzie zatem dla Włocha 360. rundą w karierze i jednocześnie 300. rundą w najwyższej kategorii. The Doctor na podium w królewskiej kategorii stawał jak do tej pory 189 razy, z czego 89 razy na najwyższym stopniu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: crash.net, motogp.com

AUTOR: W.K.

komentarze 4

  1. Trzymam kciuki za jebileuszowe zwyciestwo. Go vale go

  2. no ajak: GO ! ! ! ! ! ! ! VALENTINO !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
169 zapytań w 1,680 sek