Home / MotoGP / 350 mln euro na modernizacje toru Losail

350 mln euro na modernizacje toru Losail

W Doha, na torze Losail Circuit, trwają intensywne prace związane z modernizacją infrastruktury. W efekcie w obiekt ma zostać zainwestowane aż 350 mln euro. Prace nad modernizacją toru zostały już sprawdzone przez przedstawicieli Formuły 1 oraz MotoGP, którzy mieli okazję przekonać się o postępach budowlanych na 5-kilometrowej trasie z 16 zakrętami.

Wśród gości znaleźli się m.in. szef F1 Stefano Domenicali oraz szef MotoGP Carmelo Ezepleta. W ramach prac modernizacyjnych przewidziano m.in. wymianę asfaltu, budowę nowych barier zabezpieczających, a także nowych tuneli i drogi wewnętrznych. Modernizacja toru Losail Circuit to ważna inwestycja dla sportów motorowych w Katarze, który od 2023 roku poza MotoGP będzie także gościć Formułę 1 przez kolejne co najmniej 10 lat. Inaczej niż w poprzednich sezonach, tym razem GP Kataru odbędzie się dopiero jesienią.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Prace modernizacyjne na torze obejmują:

  • nową nawierzchnię asfaltową, nowe krawężniki, nowy system odwadniania
  • ulepszone bariery zabezpieczające
  • całkowicie nowa sieć infrastruktury
  • trzy nowe tunele
  • nowe drogi wewnętrzne i miejsca parkingowe dla samochodów
  • dodatkowe prace budowlane w obrębie toru

Źródło: Speedweek

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. I zacznie się „zwijanie” asfaltu przez F1 poprzez dohamowywanie przed zakrętami i za 3-4 lata zawodnicy MotoGP zaczną narzekać, że jest rodeo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
167 zapytań w 1,245 sek