Home / MotoGP / 50 wygranych wyścigów MotoGP Marca Marqueza

50 wygranych wyścigów MotoGP Marca Marqueza

Marc Marquez wygrywając w niedzielę GP Czech, ma już na koncie 50 zwycięstw w klasie MotoGP. Hiszpan coraz wyżej wspina się w hierarchii wielu rekordowych osiągnięć, a niektóre samodzielnie ustanawia. Co więc oznacza to 50. zwycięstwo w Brnie?

Marquez jest czwartym zawodnikiem królewskiej klasy, który odniósł przynajmniej 50 wygranych wyścigów. Osiągnął to jako pierwszy Hiszpan. Prowadzi Valentino Rossi, mający 89 zwycięstw. Z przodu jest Mich Doohan, który wygrywał – również wyłącznie z Hondą – w sumie 54-krotnie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jeśli chodzi o łączną liczbę zwycięstw w grand prix, Marquez odniósł w niedzielę 76. wygraną w karierze, dorównując Mike’owi Hailwoodowi. Teraz przed Marquezem jest Angel Nieto, który wygrywał 90 razy. Z przodu są jeszcze Valentino Rossi z Giacomo Agostinim.

Żródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Marquez w przyszłości zostanie zawodnikiem z największą liczbą zwycięstw w grand prix?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Najsłabszy wyścig sezonu . Zero emocji zero pojedynków ehhhhh

  2. Wyścig średni, zgoda ale zerknijcie na cały weekend – było ciekawie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
183 zapytań w 1,347 sek