Home / MotoGP / Aegerter ma testować motocykl Kawasaki

Aegerter ma testować motocykl Kawasaki

AU1136152

Zawodnik Moto2 Dominique Aegerter został zaproszony przez Kawasaki do przetestowania motocykla prototypowego na torze Jerez. Jazdy mają się odbyć pod koniec miesiąca. Wzrastają spekulacje, że może to oznaczać powrót “zielonych” do królewskiej klasy.

“Zaproszenie przyszło prosto z fabryki. Nie wiem dokładnie, co będę testował. Maszyna jest wyposażona w opony Michelin. Ale nie te, które są rozwijane pod kątem klasy MotoGP na sezon 2016.” – powiedział sam zainteresowany.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Aegerter ma doświadczenie z testów MotoGP – jeździł już maszyną zespołu Avintia, która oparta jest o konstrukcję ZX-10R. Dodał też, że może mu nie być łatwo po tak długiej przerwie wskoczyć od razu na motocykl MotoGP.

Kawasaki ścigało się z własnym zespołem w latach 2003 – 2008, potem decydując się na wycofanie z powodu kryzysu finansowego. Jeszcze przez jeden rok w stawce był jeden motocykl Kawasaki, w zespole Hayate.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Z chęcią ujrzałbym Szwajcara w tej ekipie. Jak wszyscy do MotoGP, to wszyscy. :D Kawa nie może się wykruszać przecież… :)

  2. Jeśli Kawasaki ma powracać do MotoGP, to chyba wolałbym zobaczyć u nich aktualny skład z SBK – szczególnie Johnny’ego :)

    • Czy to lepsza opcja?? Niekoniecznie. Mało który zawodnik z SBK radzi sobie dobrze w MotoGP. Osobiście postawiłbym na lepszego z dwójki Sykes-Rea w tym roku. Ale potrzebny jest ktoś startujący wiele lat na prototypach.

      • Jeśli się nie mylę, to Aegerter ma w tym roku startować na Kalexie – jeśli nie polepszy swoich rezultatów, postawiłbym na dwójkę z SBK. Tym bardziej, że w 2016 roku MotoGP pójdzie raczej w stronę “Superbike’ową”, niż “prototypową”. Johnny jeździł już w dwóch wyścigach MotoGP – i jak na pierwsze kontakty, to bardzo dobrze sobie poradził :)

  3. Aegerter to byłby świetny wybór :-) Kawasaki ma świetny motocykl w Wsbk, mocną ekipę, a co najważniejsze dobrą reklamę wynikającą dobrymi rezultatami w WSBK więc wątpie aby zechcieli wrócić do MotoGP w najbliższych 2-3 latach ;-) Oczywiście byłbym bardzo zadowolony gdybym się pomylił i zobaczył zieleń w Qatarze :-D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 0,613 sek