Home / MotoGP / Forward Yamaha oficjalnie zaprezentowana

Forward Yamaha oficjalnie zaprezentowana

forward_yamaha

Forward Yamaha oficjalnie zaprezentowała swój zespół. W Mediolanie potwierdzono nowego sponsora tytularnego i chęci powtórzenia wyniku z tamtego sezonu.

Zespół Cuzariego w tamtym sezonie razem z Aleixem Espargaro zdobył mistrzostwo klasy Open sięgając przy tym po jedno podium w GP Aragonii. W tym roku włoski team ponownie korzysta z motocykla udostępnionego przez Yamahę jednak w ekipie doszło do zmian zawodników. Po kontrowersjach w połowie zeszłego sezonu wycofał się Edwards, a starszy z braci Espargaro będzie jeździł w fabrycznym zespole Suzuki.

Szef ekipy postawił w tym sezonie na solidnego Stefana Bradla, który przez trzy ostatnie lata nieco zawodził na fabrycznej Hondzie. Drugim zawodnikiem będzie debiutant w MotoGP Loris Baz, tym samym będąc drugim francuskim zawodnikiem w stawce obok Mike Di Meglio z zespołu Avintii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Sponsorem tytularnym została szwajcarska firma Athina, która zajmuje się produkcją okularów. Pewnie zastanawiacie się dlaczego firma produkująca okulary została sponsorem ekipy motocyklowej, ale Cuzari ma głowę na karku i stosuję rozwiązania Business 2 Business, aby pozyskać finanse dla zespołu.

Włoski zespół chce powtórzyć osiągnięcia z sezonu 2014. Ma ku temu odpowiedni motocykl, zaplecze, świetnego menedżera i zawodników. O ile Baz w tym sezonie będzie się uczył, o tyle Bradl musi się wziąć do pracy od pierwszego wyścigu, ponieważ na konkurencyjnych motocyklach Open będą jeździć m.in. Hayden i Barbera. W tym sezonie walka za liderami będzie bardzo zacięta i równie emocjonująca.

AUTOR: matix33

Studiuje, jeździ na motocyklach, ogląda MotoGP, jeździ na motocyklach.

komentarze 4

  1. “Pewnie zastanawiacie się dlaczego firma produkująca okulary została sponsorem ekipy motocyklowej, ale Cuzari ma głowę na karku i stosuję rozwiązania Business 2 Business” – o co z tym rozwiązaniem chodzi? :D

    • Chodzi o to, aby mieć dostęp do danego rynku.

      Sponsorzy MotoGP niejako tworzą rynek. Sponsorzy pochodzą z różnych branż. Żeby dostać się i uwierzytelnić to warto kogoś sponsorować i mieć otwartą drogę do kolejnych biznesów pozornie się nie łączących z naszym.

  2. O ktorej godzinie naszego czasu sa te treningi w Katarzze?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
177 zapytań w 0,543 sek