Home / Moto2 / Moto3 / Acosta miał ofertę awansu do MotoGP tuż po debiutanckim sezonie

Acosta miał ofertę awansu do MotoGP tuż po debiutanckim sezonie

Jack Miller był pierwszym zawodnikiem, który bezpośrednio z Moto3 przeniósł się do MotoGP, i po kilku latach został jedną z czołowych postaci królewskiej kategorii. W jego ślady próbuje iść Darryn Binder. Jednak gdyby propozycję przyjął Pedro Acosta, byłaby to sytuacja absolutnie bez precedensu. Zawodnik w swoim pierwszym sezonie w Moto3 zdobył tytuł.

Acosta przyznał, że odrzucił ofertę i woli poznawać świat grand prix na kolejnych szczeblach. 17-letni zawodnik chce zdobyć tytuł w Moto2, a jeśli będzie trzeba, to nawet poczeka w tej klasie na odpowiednią ofertę, naśladując Johanna Zarco.

Pedro Acosta przyznał, że na decyzję wpłynął Casey Stoner, z którym miał możliwość rozmawiać. „Ważne by nie wygrywać na samym dole, tylko być gotowym na szczyt, i to na najwyższym poziomie spisywać się dobrze. Była możliwość przejścia bezpośrednio do MotoGP, bez przechodzenia przez Moto2, ale uznałem, że nie ma potrzeby omijać niektórych etapów.” – powiedział.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Dla mnie dobre będzie nabieranie kolejnych doświadczeń, których moim zdaniem wciąż mi brakuje, chcę uczyć się krok za krokiem. To pomoże mi jeśli kiedykolwiek znajdę się w MotoGP.” – dodał.

Jeśli nie wygram tytułu w Moto2, nawet przegrywając punktem, wolałbym zostać w tej klasie i spróbować na drugi rok. Na koniec roku 2022 będę miał 18 lat. Nie mam nawet prawa jazdy. Jeśli zostanę rok dłużej w MOto2, nic się nie stanie. Mógłbym nawet spróbować pobić rekord Johanna Zarco, który był podwójnym mistrzem świata.” – ocenił.

Zarco w chwili gdy zapisał na swoim koncie drugi tytuł w Moto2, miał już 26 lat. Można więc powiedzieć, że czas zdecydowanie stoi po stronie Pedro Acosty. Hiszpan udowodnił, że we wszystkich seriach w których jeździ jest czołową postacią. Poza tytułem w Moto3 w 2021 roku, jest również mistrzem Red Bull Rookies Cup z 2020 roku, i 3. zawodnikiem CEV Moto3 z tego samego sezonu.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

komentarzy 12

 1. Binder nie byl tak madry jak pedro

  • ja tam Mra nie lubie i tyle

  • To nie kwestia mądrości tylko kontraktów. Binder miał podpisany kontrakt na starty w Moto2 w ekipie Petronasa. Na tej podstawie można sądzić, że chciał startować w Moto2. Ponieważ jednak Petronas się zwija z Moto2, więc żeby dotrzymać kontraktu zaproponowali mu starty w MotoGP. Nie uważam że to przejaw braku mądrości, ale okoliczności na które miał średni wpływ…

 2. Spoko, na 2023 zwolni się miejsce w Tech3 pewnie, to Acosta trafi do MotoGp rok wcześniej niż planuje;)

  • jak myślisz, kto odpadnie z KTM? Fernandez?

   • Myślę że Raul pojedzie z KTM tylko jeden sezon w MotoGp i nie podpisze z nimi nowego kontraktu od 2023. Pewnym wyznacznikiem tego, co się może z nim stać, będzie sytuacja jego młodszego brata. Raul od dwóch lat ciągnie Adriana za uszy i załatwia mu pracę (Husqvarna i teraz Tech3) w KTM. Więc jak Adrian wypadnie z orbity KTM, to i Raul też.

    • Adrian nie jest aż takim ogórem. Dostał robotę w Tech 3 dzięki bratu, fakt, ale jedzie dopiero drugi sezon. Tytułu nie zdobędzie, ale na kompromitację też bym się nie nastawiał. Zastanawia mnie natomiast Oliveira, który od Styrii kompletnie nic nie jedzie.

    • A jeszcze niedawno Fidell nie zgadzałes się ze mną na temat tego, że Acosta przejdzie do Motogp w ’23 :)

   • Oliveira… (szału nie ma…)

  • Acosta trafi do Repsola. Przejedzie 2 sezony w Moto2 i trafi na miejsce Espargaro, który może odejść do WSBK.

   • Na miejsce Szparaga za rok może być spora grupa chętnych. Rins, jeśli pojedzie drugi taki sezon, a Honda nie zrobi progresu. Mir, jeśli Suzuki spartoli robotę jeszcze bardziej niż ostatnio. Nawet Quartararo, w przypadku pokpienia sprawy przez Yamę. No i jest jeszcze Miller, pod gigantyczną presją ze strony Martina i Bastianiniego. Wszyscy oni mogą być zainteresowani. Żaden z nich także, ale co do jednego, może poza Rinsem, mieliby wyższy priorytet u Alberto niż Acosta. Zresztą, kto wie, na co będzie stać Szparaga na nowym sprzęcie

 3. Nie wiem czy to się wydarzyło wczoraj, czy wcześniej, ale na yt można zobaczyć fragment konferencji z Acostą, na której nagle zasłabł i upadł. Coś dużo młodych i zdrowych ostatnio nagle pada na ziemię. Problemy z grawitacją?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
187 zapytań w 1,496 sek