Home / MotoGP / Aktualizacja harmonogramu na sobotę!

Aktualizacja harmonogramu na sobotę!

Z powodu nietypowych warunków pogodowych ogłoszono nowy wstępny harmonogram sobotniego dnia na torze Losail Circuit w Katarze.

Harmonogram na sobotni dzień uwzględnia dodatkową sesję treningową dla kategorii MotoGP o godzinie 18.00 lokalnego czasu. Dodatkowy  trening pozwoli zawodnikom na ocenę warunków na torze, po którym odbędzie się spotkanie Komisji Bezpieczeństwa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

17:00-17:10 (LT) / 15:00-15:10 (PL)- Inspekcja toru
18:00-18:20 (LT) 16:00-16:20 (PL) – dodatkowa sesja treningowa MotoGP
18:55-19:40 (LT) 16:55-17:40 (PL) Moto2 QP
19:55-20:25 (LT) 17:55-18:25 (PL) MotoGP FP4
20:35-20:50 (LT) 18:35-18:50 (PL) MotoGP Q1
21:00-21:15 (LT) 19:00-19:15 (PL) MotoGP Q2
21:30-22.10 (LT) 19:30-20:10 (PL) Moto3 QP

LT – lokalny czas
PL – czas obowiązujący w Polsce

źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.

komentarzy 12

 1. To jest po prostu kpina co tam się dzieje… Woda sobie stoi, a wszyscy tylko chodzą, plotkują i się szczerzą. Nikt za przeproszeniem tyłka nie ruszy, aby coś z tym zrobić. Tak jak lubię MotoGP, tak tutaj pokazują totalną amatorszczyznę. Nie pamiętam już na jakim torze to było, ale przy takich warunkach dziesiątki osób z miotłami zgarniało wodę, a do tego jeździły specjalne wozy, które zasysały resztki wody, a na koniec osuszarki ogniowe.

  Wątpię, aby Katar nie było stać na takie udogodnienia, po prostu organizacyjny śmiech na sali. I nie ma tu nic do rzeczy, że rzadko tam pada.

  • Szkoda tego czasu. Pieprzony deszcz.

  • Popieram.. stoją i się przyglądają aż asfalt sam wyschnie.. Mogliby chociażby miotełkami go wymieść z toru/rozetrzeć na szerszą powierzchnię, na pewno wtedy dużo szybciej by wyschło.. A tak pobiegają, popatrzą się w kałużę, my będziemy czekać, a po 2h czekania zdecydują, że kwalifikacje są odwołane przez zły stan nawierzchni :)
   Jak w skokach narciarskich, tylko tam na wiatr rzeczywiście wpływu nie mają :)

 2. Może ścierek im tam brakuje, bo na brak rąk do pracy to chyba nie mogą narzekać ?

 3. Kurde jakaś masakra i tyle Nie mają jakichś wiatraków nawiewów żeby to osuszyć ? Tak ciężko to przywieżć z agregatem czy co ?

 4. O proszę, niemożliwe, po 2 godzinach dupy ruszyli i zaczęli robić to, o czym mówiłem? Do Castoramy jakiś dobroczyńca pojechał czy co?

  • Zabawne, że dopiero po Waszych narzekających komentarzach tutaj zaraz na torze wzięli się za miotły i sprzątają:) co mogli zacząć 2 godz. temu. Faktycznie była już taka sytuacja (Assen 2016), gdzie wirażowi w pół godziny poradzili sobie ze spływająca z toru wodą, ale to była Holandia, tu w Katarze najpierw 2 godz. trwało ustalanie co to za rodzaj deszczu i jaki rodzaj miotły będzie potrzebny. Póki co czekamy do 18:30

 5. W niektórych momentach wygląda to to tak jak łatanie dziur w polskich drogach, ekipa składa się z kilku osób, jeden robi, a reszta – ręka w kieszeni a drugą się podpiera na miotle.

 6. Mój apel tez wzięli pod uwagę bo widze wreszcie jakąś dmuchawe :)

 7. Nie było mnie przez ostatnie 10 minut – jakie decyzje, napiszcie proszę.

  • Odwołali wszystkie jazdy na dzisiaj, powodem było za dużo stojącej wody przy samej nitce toru, jutro na polach startowych zawodnicy ustawią się według miejsc jakie zajęli w sesjach treningowych. J.Martin, F. Morbidelli i M. Vinales na PP, ale tak naprawdę co będzie jutro to pewnie nikt tego nie wie. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
146 zapytań w 0,599 sek