Home / MotoGP / Alberto Puig: Honda potrzebuje czasu i testów

Alberto Puig: Honda potrzebuje czasu i testów

Szef zespołu fabrycznego Hondy w MotoGP – Alberto Puig – przyznał, że jego ekipa potrzebuje spokojnego czasu na testach aby wprowadzić odpowiednie poprawki w motocyklu, który nagle stał się znowu maszyną trudną do okiełznania. Po formie zespołu z samego początku roku nie ma już śladu – żaden zawodnik nie jest w stanie rywalizować o podium.

We Francji najlepszym zawodnikiem na Hondzie był – a jakże inaczej – Marc Marquez, który zajął jednak dopiero szóste miejsce, i to po kilku upadkach w czołówce. Pozytywem była siódma lokata Takaakiego Nakagamiego, ale już drugi z fabrycznych zawodników – Pol Espargaro – ponownie zawiódł. Marquez tymczasem w każdym kolejnym wyścigu traci grubo powyżej 10 sekund do zwycięzcy.

„To oczywiście nie był wynik, jakiego się spodziewaliśmy czy na jaki liczyliśmy. Oczywiście, aspirujemy by osiągać możliwe maksimum – to zawsze nasz cel. Ale rzeczywistość jest taka, że przechodzimy przez pewne problemy. Wciąż szukamy sposobu jak wydobyć nasz pełen potencjał. Weekend w Le Mans znowu nie należał do łatwych.” – powiedział Puig.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jeśli chodzi o wyniki, nie tego oczekiwaliśmy. Oczywiście, ten wyścig nie był kompletną katastrofą. Ale musimy patrzeć na ogólną sytuację, i to nie jest nasza realna pozycja, i nie jest to realna pozycja Marca. Wiemy, gdzie musimy się poprawić. Potrzeba nam więcej czasu na testy, wierzymy że pomogą nam rozwiązać problemy które przechodzimy, teraz musimy kontynuować prace i czekać na to, aż te rozwiązania pojawią się w europejskiej części sezonu najszybciej jak to możliwe.” – dodał.

„Myślę, że jedynym pozytywem jest to, że nie zadowalamy się. To bardzo pozytywne, bo jeśli chodzi o wyścigi, kiedy pewne sprawy idą źle i nie tak jak tego oczekujesz, to bardzo łatwo stracić motywację. Ale to nie jest element naszej mentalności. Zamierzamy się odgryźć, poprawić, i wrócić do osiągania takich wyników, na jakie liczymy.” – zakończył.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Honda jak honda. Ale to co się dzieje z yamahą to dramat. Co sezon obniżka formy. Nie liczę diabełka, ale reszta nie ogarnia.

  2. #oneheart powroca na nalezne im miejsce

  3. Honda potrzebuje czasu. To jasne- aby MM całkowicie wyzdrowiał. Szkoda że Pedrosa nie został jako tester.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
166 zapytań w 1,359 sek