Home / MotoGP / Aleix Espargaro opuści testy MotoGP z powodu choroby

Aleix Espargaro opuści testy MotoGP z powodu choroby

W ostatnich testach MotoGP w tym roku zabraknie Aleixa Espargaro. Zawodnik Aprilii cierpi na zapalenie żołądka i musiał być hospitalizowany. Zastąpi go Matteo Baiocco, testowy zawodnik włoskiej marki.

Espargaro jest jedynym zawodnikiem ze składu Aprilii, który pozostanie na sezon 2019. Scott Redding przeszedł do British Superbike, a zawodnikiem testowym został będzie Bradley Smith.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Hiszpan miał niezłe testy w Walencji, pierwszy dzień ukończył na siódmym, a drugi na dziesiątym miejscu. Na tor wyjedzie za to Andrea Iannone, który w sezonie 2019 przechodzi do Aprilii. 34-letni Baiocco w latach 2009, 2010 i 2015 roku jeździł na pełen etat w World Superbike.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 0,486 sek