Home / MotoGP / Aleix Espargaro zaskoczony konkurencyjnością nowej Aprilii

Aleix Espargaro zaskoczony konkurencyjnością nowej Aprilii

Do największych “wygranych” testów w Malezji bez wątpienia należy Aprilia. Zarówno Aleix Espargaro, który na razie jest jedynym pewnym reprezentantem tego zespołu na sezon 2020, jak i obserwatorzy byli pod wrażeniem tempa, jakie Hiszpan potrafił utrzymywać na dłuższych dystansach. Motocykl na ten rok jest dużą rewolucją.

“Jestem absolutnie usatysfakcjonowany i chciałbym głęboko podziękować każdemu w Aprilia Racing, że pomógł w stworzeniu tak kompletnie nowego i konkurencyjnego motocykla, jaki mógł tu wyjechać na tor. RS-GP na 2020 roku poprawił się w każdym aspekcie. To krok naprzód, który – powiem szczerze – prawie całkowicie mnie zaskoczył. Oczywiście są obszary, gdzie musimy popracować, ale wynikają one z tego, jak nowy jest to projekt, a nie są to prawdziwe niedostatki.” – przyznał Aleix Espargaro po przejechaniu testów w Malezji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Pod koniec tych trzech dni chciałbym być bliżej liderów na miękkiej oponie, ale z takim typem ogumienia nie czułem by to było wykonalne. Z drugiej strony, w konfiguracji wyścigowej, nawet na używanych oponach byłem ekstremalnie szybki. Musimy dalej naciskać, ponieważ zostało kilka tygodni do pierwszego wyścigu. Ale opuszczam Malezję z uśmiechem na twarzy.” – dodał doświadczony Hiszpan.

Źródło: Aprilia

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy ktoś na Aprilii stanie na podium w sezonie 2020?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Te nowe skrzydła zaczynają coraz bardziej przypominać noże :-( To jest chore..

  2. Rzeczywiście forma Aprilli wygląda ciekawie (A przynajmniej Aleixa , no bo Smith nie jest obecnie dobrym wyznacznikiem)

  3. Faktycznie skrzydła są coraz bardziej kosmiczne, ale jakoś w ogóle mi to nie przeszkadza, przyzwyczaiłem się :) Anyway, Aprilia faktycznie mocno zaskakuje, nie wiem czy będą w stanie od razu walczyć o podium, ale zaczynam wierzyć, że będą w stanie nie raz nas zaskoczyć w tym roku. Oby :) Jak ktoś gdzieś wspomniał, każdy kolejny konkurencyjny producent to dla nas lepsze widowisko ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
138 zapytań w 0,422 sek