Home / MotoGP / Alex Marquez zostaje w Gresini na kolejne dwa sezony

Alex Marquez zostaje w Gresini na kolejne dwa sezony

Kolejny kawałek puzzli na 2025 sezon uzupełniony! Alex Marquez pozostanie w Gresini Racing na sezony 2025 i 2026, by ścigać się na satelickim motocyklu Ducati przez łącznie cztery sezony. Młodszy z braci Marquezów będzie chciał dołożyć kolejne sukcesy do swojego CV, jako że w zespole Nadii Padovani wygrał już dwa Sprinty, zdobył dwa podia w wyścigach Grand Prix, oraz jedno pole position.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dwukrotny mistrz świata w Moto2 i Moto3 zalicza jak na razie nierówny sezon 2024. Jego najlepszym wynikiem było czwarte miejsce w Jerez, ale przytrafiło mu się też kilka upadków i słabszych wyników. W Assen pomimo startu z pierwszego rzędu, zakończył wyścig dopiero na 8. pozycji. W klasyfikacji mistrzostw zajmuje 10. miejsce.

Znakiem zapytania pozostaje kto będzie jego kolegą z zespołu. Wiemy, że nie będzie nim już jego brat, Marc, który awansuje do czerwonego, fabrycznego zespołu Ducati. W roli kandydatów na miejsce w Gresinim wymieniani są Miguel Oliveira, czy przede wszystkim Fermin Aldeguer, którego Ducati musi „wpakować” albo do zepsołu VR46, albo właśnie Gresiniego.

Mówi się też o Jacku Millerze, który ma już sporo doświadczenia na Desmosedici, a stracił miejsce w KTM-ie. Niewykluczone też, że zespół dostanie na przyszły sezon dwa motocykle w fabrycznej specyfikacji, jako że Ducati najprawdopodobniej będzie chciało kontynuować posiadanie czterech fabrycznych motocykli, a co stracili wraz z odejściem Pramaca.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

komentarzy 5

 1. Ceasar_Of_Rome

  No za dużego wyboru to on nie miał. Poprosić Gressini o kontrakt albo jakieś Superbike.

 2. ciekawe po co i dlaczego ten sezon ma bardzo slaby

 3. Aż ciśnie się na usta kultowy tekst z pod celi, „dwa lata jak dla brata”.
  Zdaje się, że ktoś tam musiał jakieś pieniążki zainwestować w Gresini, skoro młody Marqez dostaje kontrakt na dwa lata z góry.
  Z drugiej strony jest 10 w generalce i na GP 23 jest trzecim najlepszym zawodnikiem .
  Bezecini jest 11 i ma miejsce w fabrycznym zespole na przyszły rok, więc trzeba na to spojrzeć też z tej perspektywy.
  Ja się już cudów po nim nie spodziewam, z satelit Ducati ma chyba najmniejszą szansę na trzecie i ostatni fabryczny motocykl GP25 z wszystkich zawodników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
156 zapytań w 2,159 sek