Home / MotoGP / Alex Rins doznał złamania z przemieszczeniem. Opuści GP Hiszpanii

Alex Rins doznał złamania z przemieszczeniem. Opuści GP Hiszpanii

Alex Rins podczas upadku w kwalifikacjach w Jerez doznał złamania i przemieszczenia prawego barku. Praktycznie pewne jest to, że nie zobaczymy go w GP Hiszpanii, choć zespół daje jeszcze cień nadziei pisząc, że stan zdrowia Rinsa zostanie oceniony w niedzielę rano. Sam zawodnik na twitterze napisał jednak, że nie widzi się jutro na starcie.

Hiszpan przewrócił się w prawym zakręcie #11 pod koniec kwalifikacji. Dr Xavier Mir, zajmujący się zawodnikami MotoGP, powiedział: “Doznał złamania z przemieszczeniem w prawym ramieniu, co sprawiało mu duży ból. Po zrobieniu zdjęć natychmiast poddano go znieczuleniu i unieruchomieniu barku. Przemieszczenie było dużo bardziej bolesne od samego złamania.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Po dalszych badaniach, zdiagnozowano u Alexa złamanie (pęknięcie? – red.), przemieszczenie i uszkodzenie mięśnia w prawym ramieniu. Jego udział w grand prix jest niepewny, lekarze jutro ocenią jego stan i podejmą decyzję. Trzymajmy za niego kciuki.” – napisał zespół na fanpage. Jednak trudno przypuszczać, żeby zawodnik zaryzykował i z tak poważnym urazem wziął udział w wyścigu. Póki co nie wiemy, ile może potrwać przerwa.

Źródło: motogp.com, SUZUKI

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

  1. Minimum 3 wyścigi z głowy ma Alex Rins.O tytule może zapomnieć.

  2. Przykra i bolesna sprawa Ciekawe co teraz Suzuki zrobi i czy kogoś wystawi

  3. szkoda bo byłoby troche więcej rywalizacji

  4. Szybki koniec walki o tytuł.

  5. To koniec sezonu dla Rinsa zwykle gdy się połamie to już nie wraca do formy. Druga sprawa to jest on dosyć delikatny i zwykle po glebie zawsze coś mu dolega.

  6. Cholera, fatalna wiadomość. Miałem nadzieję, że w tym sezonie zgarnie kilka zwycięstw, co przy tak krótkim kalendarzu mogło by być dla Marqueza dużym kłopotem. Szkoda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,484 sek