Home / MotoGP / Alex Rins ma sprawdzać nowe podwozie w Assen

Alex Rins ma sprawdzać nowe podwozie w Assen

Podczas kolejnego weekendu grand prix w Assen Alex Rins po raz kolejny ma próbować nowe podwozie motocykla Suzuki, które po raz pierwszy sprawdzał na testach w Barcelonie, po GP Katalonii. Podczas całego weekendu z nowym podwoziem jechał Sylvain Guintoli, potem przekazując swój motocykl właśnie Rinsowi.

“Zebraliśmy od Sylvaina i Alexa wiele informacji o nowym, zmodyfikowanym podwoziu.” – mówi Ken Kawauchi. “Przez weekend wyścigowy trudno właściwie sprawdzić nowe części i ustawienia, więc dni testowe takie jak ten są dla nas naprawdę ważne i przydatne.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Rins, czwarty w wyścigu, prowadził w klasyfikacji testów przez większość dnia, jednak swój najlepszy czas ustanowił na starym podwoziu. Po zmianie na nowe, został wyprzedzony przez rywali. “Znalazłem w nowym podwoziu wiele pozytywnych punktów, ale są też rzeczy, które chciałbym, aby zostały poprawione.” – powiedział Rins, który testy zakończył także na czwartej pozycji. “Nie ma wiele do zmiany, ale musimy dalej to posprawdzać, i wyciągnąć jak najwięcej.”

Menedżer Suzuki Davide Brivio przyznał, że to sprawdzanie prawdopodobnie odbędzie się podczas weekendu w Assen. “Uważamy, że nowe podwozie poprawi naszą stabilność podczas hamowania, co może przydać się na niektórych torach. Alex prawdopodobnie sprawdzi je w Assen. Testowaliśmy również elektronikę, ergonomię i opony Michelina. Ogólnie tempo na testach w wykonaniu Alexa było dobre.”

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Alex Rins stanie na podium w Assen TT?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 13

  1. Yamaho – patrz i naśladuj bo jeśli nie to już wkrótce będziesz jak Kubica w Williamsie walczyć o to który z Twoich zawodników będzie ostatni a który przedostatni :-))

  2. W Holandii Rins będzie mocny i myślę że tylko Rins i Dovi mogą jeszcze Marquezowi zabrać tytuł choć
    raczej tak się nie stanie

  3. ‘Zyga’ i ‘Vcv’ akurat predkosc max.Yamaha nie ma najgorszej tylko gorzej z przyspieszeniem Dlaczego Quartararo i Morbidelli maja takie dobre wyniki skoro moto słabe ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
188 zapytań w 0,582 sek