Home / MotoGP / Alex Rins ze złamaniami. Start w GP Niemiec pod znakiem zapytania

Alex Rins ze złamaniami. Start w GP Niemiec pod znakiem zapytania

Niedzielny wyścig w Assen niestety należał do jednego z najkrótszych w karierze Alexa Rinsa. Zawodnik Yamahy został wystrzelony w kosmos przez swoją M-jedynkę już w pierwszym zakręcie. #42 najpierw usiadł na chwilę z boku toru, by złapać oddech, skąd udał się do centrum medycznego. Po krótkich badaniach została podjęta decyzja, by Hiszpan poleciał do Madrytu, gdzie miał zostać sprawdzony przez swojego lekarza.

Już badania w centrum medycznym wykazały złamanie w prawej stopie Rinsa, oraz poważne obicia prawego nadgarstka. Zespół Yamahy zapewnił, że tak szybko jak zespół w Madrycie poda konkretne informacje, tak szybko wydadzą informacje na temat zdrowia swojego zawodnika. Już teraz można spodziewać się, że jego start w Grand Prix Niemiec będzie wątpliwy, choć nic nie jest jeszcze potwierdzone.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Już w niedzielę na temat tej sytuacji wypowiedział się Massimo Meregalli, menadżer zespołu Yamahy: „Alex miał wielkiego pecha, że ​​miał tak poważny wypadek w pierwszym zakręcie, zwłaszcza po przyzwoitym starcie. Doznał kontuzji prawej ręki i stopy i wróci do Madrytu, aby skonsultować się ze swoim lekarzem. Mamy szczęście, że kontuzja nie jest gorsza, ale prawdopodobnie wciąż będzie musiał przejść operację. Gdy tylko otrzymamy więcej informacji, opublikujemy kolejny update.”

Monster Energy Yamaha MotoGP wrzucił też na swoją stronę kilka słów od samego Alexa: „Miałem bardzo dużą kraksę na starcie. Jestem już w drodze do Madrytu, gdzie poddam się kolejnym badaniom, by zrozumieć poważność kontuzji mojego prawego nadgarstka i prawej stopy. Mam nadzieję, że niedługo będę miał więcej informacji.”

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

komentarze 2

  1. Remy Gardner zastąpi Rinsa w GP Niemiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
152 zapytań w 1,803 sek