Home / MotoGP / Alex Rins złamał nadgarstek! (Aktualizacja)

Alex Rins złamał nadgarstek! (Aktualizacja)

Przejście Alexa Rinsa do kategorii MotoGP odbywa się na razie niewiarygodnie pechowo. Młody zawodnik Suzuki odniósł na torze Austin już trzecią kontuzję. Wymagać ona będzie prawodpodobnie zabiegu operacyjnego, a więc wiele wskazuje, że Hiszpan teraz będzie musiał wziąć wolne od ścigania.

W sobotę w chłodnych warunkach na torze Circuit od the Americas upadało wielu motocyklistów – m.in. Marc Marquez czy Maverick Vinales. Był w tym gronie także Rins. O ile rywale ze swoich incydentów wychodzili cało, o tyle w przypadku Rinsa w centrum medycznym zdiagnozowano pęknięcie kości w lewym nadgarstku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Hiszpan został już przetransportowany do Uniwersyteckeigo Centrum Medycznego Brackenridge w Austin na dalsze badania i ustabilizowanie kości, co jest niezbędne przed powrotem do Hiszpanii. W swojej ojczyźnie Rins zapewne będzie także zoperowany.

Alex Rins upadł w zakręcie #19, w tym samym miejscu, gdzie potem wywrotkę zaliczył też jego partner z Suzuki, Andrea Iannone. To już trzecia kontuzja młodego reprezentanta japońskiej ekipy. Wcześniej upadł na testach posezonowych w Walencji doznając kontuzji pleców, a na treningu przed sezonem złamał kostkę.

AKTUALIZACJA: Po kontakcie z doktorem Xavierem Mirem, który niemal zawsze zajmuje się kontuzjami zawodników MotoGP, szacuje się nieobecność Alexa Rinsa w przynajmniej dwóch wyścigach w Europie. Jeśli sprawdzą się słowa o sześciu tygodniach przerwy, Hiszpan opuści domową rundę oraz GP Francji, w maju. Być może uda się wrócić w czerwcu na GP Włoch.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Szkoda Rinsa. Bez wątpienia ogromny talent, ale w cieniu kontuzji. Wygląda na to że sezon 2017 może spisać na straty.

  2. Rins w poprzednich sezonach też łatwo ulegał kontuzjom. Nie rokuje to dobrze MM93 czasami po mega dzwonach wstaje i jeździ dalej.

  3. W piłce nożnej jest podobnie. Są cyborgi jak np. nasz Lewandowski, a są zawodnicy, którzy prawie ze szpitala nie wychodzą.
    Ciekawe kto go zastąpi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
131 zapytań w 0,523 sek