Home / MotoGP / Alvaro Bautista zadowolony po GP Aragonii

Alvaro Bautista zadowolony po GP Aragonii

Alvaro Bautista

Alvaro Bautista weekend w Aragonii może zaliczyć do udanych. Linię mety przekroczył jako dziewiąty. Ale nie tylko on miał powody do radości, ponieważ jego kolega zespołowy, Stefan Bradl, który ukończył wyścig za Hiszpanem, może również mówić o dobrym występie. W ubiegłą niedzielę cały zespół Aprilii miał powody do tego, aby świętować.

“To był dla nas niezły weekend, obaj (z Bradlem) ukończyliśmy wyścig w pierwszej dziesiątce. Miałem dobre odczucia na motocyklu przez wszystkie sesje treningowe. Wykonaliśmy świetną robotę.” – zaczął Hiszpan.

Bautista wraz ze swoim zespołem ciężko pracował, co dało im niezły rezultat. W czwartym treningu wolnym kierowca Aprilii uświadomił sobie, że ma tempo, by powalczyć o dobrą lokatę w niedzielnych zmaganiach.

“W czwartym treningu wolnym, gdzie miałem równe tempo nawet na zużytych oponach, zdałem sobie sprawę, że jesteśmy w stanie wiele zdziałać w wyścigu. Walczyłem z (Yonnym) Hernandezem i z Dovim (Andreą Dovizioso), zdołałem ich wyprzedzić. Znalazłem się za plecami Pola (Espargaro), który wykręcał czasy podobne do moich.” – dodał Bautista.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Hiszpan bardzo dobrze radził sobie w wyścigu. Jednak im było bliżej końca, tym bardziej pogarszało się u niego czucie tyłu motocykla, co pozbawiło go realnej szansy na walkę o wyższą pozycję.

“Utrzymywaliśmy dobre tempo i widziałem, że ciągle umacniamy się w  grupie, która walczyła o piątą lokatę, ale przed końcem wyścigu straciłem czucie tylnej opony. W każdym razie, dziewiąta lokata to świetny rezultat dla mnie i dla Aprilii biorąc również pod uwagę wynik Stefana.” – powiedział usatysfakcjonowany Bautista.

“Od Misano wykonaliśmy zdecydowanie krok naprzód. Chciałbym podziękować zespołowi. Będziemy kontynuować pracę w tym kierunku, by dobrze ukończyć sezon.” – Hiszpan zakończył optymistycznie.

Po GP Aragonii Bautista zajmuje 14. miejsce w klasyfikacji generalnej mając na koncie 54 punkty. Przed nim, na 13. lokacie, plasuje się Scott Redding, do którego Hiszpan traci zaledwie jeden punkcik. Z kolei nad następnym, Danilo Petruccim, ma przewagę w postaci czterech „oczek”. Kolejna runda odbędzie się w Japonii. Początek zmagań już 14 października.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motogp.com

AUTOR: Marta Stachura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
119 zapytań w 0,406 sek