Home / MotoGP / Alvaro Bautista zostaje w Aspar Ducati!

Alvaro Bautista zostaje w Aspar Ducati!

W kolejnym sezonie MotoGP Alvaro Bautista będzie dalej bronił barw zespołu Aspar Ducati. 32-letni Hiszpan zalicza w tym roku pierwszy sezon w hiszpańskim zespole, przechodząc do niego z fabrycznej Aprilii, i startując na jednorocznym motocyklu GP16. Obecnie zajmuje 11. pozycję w klasyfikacji, mając na koncie 44 punkty, i najlepsze czwarte miejsce w GP Argentyny.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Bautista miał ofertę powrotu do Aprilii, która myśli o zastąpieniu kimś słabo rokującego Sama Lowesa, ale sam Hiszpan nie ukrywał, że wolałby pozostać w Aspar Ducati. Nie wiadomo, kto będzie drugim zawodnikiem za rok. Faktem jest jednak, że notowania Karela Abrahama są dobre. Zawodnik jeśli pozostanie w hiszpańskiej ekipie, to dalej będzie prawdopodobnie startował na najstarszym w stawce, dwuletnim motocyklu Ducati.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Alvaro Bautista zyskał moją sympatię kiedy jeździł jeszcze w Suzuki w malowaniu “Rizla+”, które według mnie jest najlepsze kiedykolwiek w historii MotoGP. Życzę mu solidnej jazdy i sukcesów, a przede wszystkim mniej wypadków.

  2. To dobrze. Szkoda by było gdyby go zabrakło w stawce, bo to dobry zawodnik. “Po cichu” widziałem taki scenariusz – Miller odchodzi od Hondy, za niego wskakuje Ianonne, a na miejsce #29, do Suzuki w pięknym stylu wraca właśnie Alvaro. Trochę było to mało realne ze względu na jego wiek, no ale tak czy siusiak, dużo sukcesów mu życzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 0,513 sek