Home / MotoGP / Andrea Dovizioso wywalczył podium na Ducati

Andrea Dovizioso wywalczył podium na Ducati

ducati+andrea+dovizioso+austin+texas+motogp

Andrea Dovizioso podczas Grand Prix Ameryk, po wspaniałej jeździe na torze w Austin, minął linię mety na trzeciej pozycji. Dovi ostatni raz stał na podium w 2012 roku w Aragonii.

Dovizioso stoczył zacięty pojedynek ze Stefanem Bradlem i przypieczętował trzecie miejsce, zaraz za dwójką Repsol HondyMarkiem Marquezem i Danim Pedrosą. Przed Włochem, ostatni raz zawodnik Ducati stanął na podium w 2012 roku w San Marino. Był to jego rodak Valentino Rossi.

„Ciężko przepracowaliśmy wszystkie treningi, ale nie mieliśmy odpowiedniego tempa do walki o podium, ale też za dużo nie odstawaliśmy,” powiedział Andrea.  

„Jestem zadowolony z tego jak rozplanowałem wyścig, ponieważ w początkowej jego fazie nie mogłem uzyskać odpowiedniego tempa. Byłem spokojny i jechałem równo i to się opłaciło, ponieważ nie zużyłem za mocno opon.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Moje czasy oczywiście nieco spadły przed końcem wyścigu, ale mniej niż pozostałych zawodników z którymi walczyłem i to pozwoliło mi dojechać na dobrym miejscu. Później udało mi się zdobyć nieco przewagi nad Bradlem i [Bradley’em] Smithem i ostatecznie minąłem flagę szachownicy z przewagą prawie dwóch sekund nad kolejnym kierowcą.”

„Wciąż nie jesteśmy tak szybcy jak byśmy chcieli, ale muszę podziękować mojemu zespołowi i wszystkim ludziom, którzy ze mną pracują, ponieważ przez lata na to ciężko pracowałem.”

„Osiągając taki wynik w tej części sezonu jest bardzo ważne. Zarówno dla inżynierów jak i mechaników, którzy w Bolonii ciężko pracują, aby poprawić osiągi Desmosedici.”

Dovizioso cały weekend walczył z grypą, a mimo to wyjeżdża z USA będąc na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata.

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarze 3

  1. Chwila moment, Dovizioso ostatni raz na podium był w 2012 ale w Aragonii, nie w Misano. Ducati natomiast było w Misano.

  2. super, oby ich forma rosła :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
151 zapytań w 1,271 sek