Home / MotoGP / Angel Nieto nowym zespołem satelickim Yamahy?

Angel Nieto nowym zespołem satelickim Yamahy?

Zespół Angel Nieto Ducati, do zeszłego roku startujący pod nazwą Aspar Ducati, ma zastąpić w roli satelickiego zespołu Yamahy ekipę Tech 3 – tak informuje hiszpański magazyn As. Wieści te mają zostać potwierdzone w telewizyjnym programie, który w stacji Movistar zostanie wyemitowany w piątek. Czy tak się stanie, przekonamy się zatem już niedługo. W czwartek zespół Tech 3 ogłosił zakończenie współpracy z Yamahą po 2018 roku.

Zespół Jorge Martineza “Aspara” zmienił nazwę pomiędzy sezonami 2017 i 2018, aby uhonorować nieżyją już hiszpańską legendę, Angela Nieto, wielokrotnego mistrza świata w różnych kategoriach.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kwestią czasu wydaje się dołączenie do MotoGP zespołu Valentino Rossiego, jednak bardzo mało prawdopodobne jest, by stało się to już w sezonie 2019. Na razie “najcenniejszy” dla tej ekipy Francesco Bagnaia został zakontraktowany na dwa lata w zespole Pramac Ducati.

Zespół Tech 3 już wkrótce ma ogłosić, z jakim producentem będzie współpracować w przyszłym roku. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to KTM, jednak nie jest wykluczona także inna ewentualność. Już od wielu miesięcy pojawiały się informacje, że satelickiej ekipy będzie poszukiwać Suzuki.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. W sumie jak nie nieto dla yamahy to juz nie wem co :D

  2. Jeśli to byłaby prawda to jestem szczęśliwa bo oznaczałoby to że Vale będzie się jeszcze ścigał :-))))
    Mam nadzieję że nasi kochani redaktorzy ( oba Pawełki) zaraz wrzucą tu tę wieść jak tylko zostanie ona oficjalnie potwierdzona dzisiaj w telewizji Moviestar.
    A Yamaha niech sobie podpisuje z kim tylko chce – mnie to kompletnie nie obchodzi – najważniejsze że dzięki temu Vale będzie wciąż na torze :-OOOOOO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
115 zapytań w 0,411 sek