Home / MotoGP / Aoyama kierowcą testowym HRC

Aoyama kierowcą testowym HRC

Hiroshi Aoyama (Drive M7 Aspar)Hiroshi Aoyama podczas ostatniej rundy MotoGP w Walencji zadebiutuje na nowej wersji Hondy Open RV213V-RS. Następnie Japończyk zostanie kierowcą testowym HRC na rok 2015. Nowy motocykl zastąpi w przyszłym sezonie model RCV 1000R.

Obecnie były mistrz klasy 250cc jeździ w zespole Drive M7 Aspar i jest 13. w klasyfikacji generalnej, tracąc 8. pkt. do najlepszego zawodnika dosiadającego Hondy w specyfikacji Open Scotta Reddinga.

W przyszłym roku na jego miejscu w królewskiej klasie pojawi się Eugene Laverty, który przechodzi z serii World Superbike z teamu Voltcom Crescent Suzuki.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na posezonowych testach w Walencji, nowe motocykle z pneumatycznymi zaworami, otrzymają Karel Abraham i Nicky Hayden. Jack Miller i Laverty otrzymają wersję RCV 1000R.

33-letni Aoyama na pewno pojawi się w kilku rundach, jako zawodnik z dziką kartą. Jedyne wolne miejsce zostały tylko w zespole Aprilii (tutaj najprawdopodobniej kierowcą będzie Marco Melandri) i Ioda (jeszcze nie znane są plany teamu).

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarzy 5

  1. Wiadomo coś na temat czy RV213V-RS będzie miała skrzynię seamless shift transmission ?

  2. Komunikat HRC mówi tylko o pneumatycznych zaworach i większej mocy. Skrzynia biegów taka jak w innych Hondach open.

  3. Tyle Japończycy są w stanie dać swojemu krajanowi… Szkoda, że Japończyk nie może walczyć o majstra w królewskiej klasie. Hondzie, tak jak Ferrari, nie za bardzo zależy na sukcesach Włochów…

  4. To jest biznes Mefisto i tez mnie to słabi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
171 zapytań w 0,647 sek