Home / MotoGP / Aprilia jako fabryczny zespół dopiero od 2022 roku

Aprilia jako fabryczny zespół dopiero od 2022 roku

Fausto Gresini – szef Gresini Racing – którego zespół prowadzi wraz z włoskim producentem zespół Aprilii w MotoGP powiedział, że najprawdopodobniej taki stan rzeczy będzie trwał do końca sezonu 2021. Wtedy wygasa aktualna umowa z Noale. Nie jest jednak wykluczona dalsza współpraca między Aprilią a Gresini Racing, na przykład w formie prowadzenia zespołu satelickiego.

“Kontrakt z Aprilią kończy się z końcem 2021 roku. Spodziewać się trzeba, że w 2022 roku będą w MotoGP ze swoim własnym zespołem. Mogę kontynuować współpracę jako zespół satelicki, tak jak to robią inni producenci, albo wybrać inną drogę. Wciąż trzeba usiąść i to przedyskutować.” – powiedział szef zespołu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Gresini uważa, że zbliżający się sezon będzie bardzo istotny dla zespołu. W końcu ma być widoczny wpływ Massimo Rivoli, który przyszedł do Aprilii wprost z Formuły 1. Efekty pracy chciałby również zobaczyć Aleix Espargaro.

“To będzie rok prawdy dla Aprilii. W zeszłym roku doszedł Massimo Rivola i było to pozytywne. Widzimy, że cała marka wierzy w ten projekt i poczyniono istotne inwestycje. Nie ma żadnego “włącznika”, który po wciśnięciu dawałby szybkie rezultaty. To wszystko wymaga czasu.” – dodał.

Źródło: bikesportnews.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy któryś zawodnik Aprilii stanie na podium w 2020 roku?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 0,365 sek