Home / MotoGP / Aprilia już testuje

Aprilia już testuje

Zespół Aprilii rozpoczął przygotowania do sezonu 2021. Na torze w Jerez wraz z motocyklami MotoGP pojawili się Aleix Espargaro z Lorenzo Savadorim.  Zabrakło tylko Bradleya Smitha.

Aprilia rozpoczyna swoje przygotowania do nowego sezonu od aż 3-dniowych prywatnych w testów w Jerez. Jak przyznał sam Espargaro, zespół w wielu obszarach zastosował interesujące usprawnienia. W stawce MotoGP już tylko Aprilia ma przywileje dotyczące ilości testów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Wciąż jednak jest wiele pracy przed nami, zwłaszcza jeśli chodzi o moc, natomiast w temacie ergonomii, podwozia i elektroniki mamy trochę ciekawych poprawek. Teraz czekamy już na Katar, gdzie będziemy wszyscy razem z innymi zawodnikami i wtedy będziemy znali nasz prawdziwy poziom. “– powiedział Espargaro, który życzył jednocześnie powrotu do zdrowia Fausto Gresiniemu. Włoch bardzo ciężko przechodzi zakażenie koronawirusem.

Ciągle nie wiemy, kto w tym roku będzie startował na drugi motocyklu Aprilii. Faworytem po testach wydaje się Salvadoii jednak menedżer Smitha przyznał, że wciąż trwają negocjacje z Aprilią. Testy Moto GP w Katarze odbędą się w dniach od 5 do 7 marca.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
115 zapytań w 0,366 sek