Home / MotoGP / Aprilia nie wyklucza dzikich kart w 2015 roku

Aprilia nie wyklucza dzikich kart w 2015 roku

Aprilia

Albesiano Romano – dyrektor sportowy Aprilii – zdradził kilka ciekawych informacji podczas wywiadu dla oficjalnej witryny motogp.com. Włoska marka przemierza się do pierwszych testów, które odbędą się mniej więcej za rok.

Czy zaangażowanie waszej marki w mistrzostwa świata World Superbike łączy się blisko z planami wejścia do MotoGP?
Albesiano Romano: “Tak, całkiem mocno. Nasz motocykl klasy Open jest blisko związany z maszyną Superbike, mógłbym powiedzieć, że w 90% to “crossover”.”

Macie w planie występy z dzikimi kartami w 2015 roku?
“Nie wykluczałbym tego. Aby być konkurencyjnymi na wysokim poziomie w 2016 roku, co jest naszym celem, rozwijamy zupełnie nowy projekt. Nie wykluczam więc, że pojawimy się kilka razy w drugiej połowie sezonu 2015.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jak zmieniła się Aprilia w ostatnich latach od czasu poprzednich startów w MotoGP? Co skłoniło was do powrotu?
“Rzeczy zmieniły się drastycznie, ponieważ wcześniej była to niezależna marka. Teraz jest częścią międzynarodowego koncernu Piaggio Group. Mamy stabilność przemysłową i finansową, by uczestniczyć w sporcie tak ważnym jak MotoGP. Także samo MotoGP uległo przeobrażeniu. Nasz powrót wiąże się z tym, że jest to bezdyskusyjnie najbardziej ambitna arena, na której możemy się pojawić. Mówimy to bez umniejszania znaczenia Superbike, które pełnią inną rolę w promowaniu naszego produktu.”

Czy jest możliwe, by Aprilia wróciła również do Moto2 i Moto3?
“W tym momencie nie ma takich planów.”

Czy macie już plan testowy na 2015 rok i wiecie, z jakimi zawodnikami będziecie pracować?
“Obecnie dostarczamy materiały zespołowi IodaRacing dla Danilo Petrucciego. Dla nas to bardzo ważne, bo pozwala nam być obecnymi w MotoGP jeśli chodzi o rozwój techniczny. Możemy blisko przyglądać się ewolucji elektroniki czy opon – dla przykładu. Prawdziwe testy mamy nadzieję rozpocząć na wiosnę 2015 roku. Nie mamy jeszcze potwierdzonych zawodników, ale jest kilka możliwości.”

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
115 zapytań w 0,342 sek