Home / MotoGP / Aprilia opóźni debiut nowego motocykla do ostatnich testów

Aprilia opóźni debiut nowego motocykla do ostatnich testów

Alvaro Bautista

Choć powoli zbliża się czas pierwszych oficjalnych testów przedsezonowych MotoGP, to staje się jasne, że Aprilia nie wystawi w nich swojego nowego motocykla RS-GP. Alvaro Bautista i Stefan Bradl będą musieli nieco poczekać na nową maszynę.

Źródła z fabryki w Noale donoszą, że Aprilii zabraknie nawet w drugich testach, które mają się odbyć na Phillip Island w dniach 17-19 lutego. Zespół ma zamiar pojawić się za to w Katarze w połowie lutego, by odbyć testy prywatne.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Pojawiły się sugestie, że Aprilia w ten sposób nie chce, by jej nowy motocykl od razu był porównywany z maszynami konkurencji. Plusem wybrania Kataru zamiast Australii jest również dużo mniejsza odległość, którą trzeba pokonać.

Zespół potwierdza jedynie na razie, że będzie brać udział w ostatnich przedsezonowych testach, które odbędą się w Katarze na początku marca, zaledwie na dwa tygodnie przed startem sezonu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Jakieś przewidywania jak silna będzie nowa maszyna Aprilii? :)

  2. Ciężko przewidzieć, nie znamy żadnych konkretów. Bardzo lubię Aprilię, dlatego jeśli miałbym wróżyć z fusów to chciałbym żeby walczyli jak równy z równym z Suzuki.

  3. Tak słabo życzysz Aprilii? :D Poprzedni silnil wzięty z RSV4-ki, zapowiadali zupełnie nowy silnik, więc liczę na znaczną poprawę wyników… no chyba, że miałeś na myśli, że Suzuki poszaleje jak w 2007? :D

  4. To napiszę inaczej: liczę na miejsca 9-11 na koniec sezonu. Pomimo dużych zmian w regulaminie to ich pierwszy sezon “na poważnie”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 0,471 sek