Home / MotoGP / Aprilia po udanym teście szybkiej skrzyni biegów

Aprilia po udanym teście szybkiej skrzyni biegów

Alvaro Bautista

Aprilia na testach po GP Hiszpanii sprawdziła wstępnie nową, szybką skrzynię biegów, tzw. „seamless”. Alvaro Bautista zdecydowanie poprawił swój czas z niedzielnego wyścigu.

Szybka skrzynia biegów ma być jedną z ewolucji motocykla Aprilii, który jest szykowany na przyszły sezon. Bautista w poniedziałek uzyskał dobry, 11. czas (na 22. zawodników), ale co najważniejsze, był ponad jedną sekundę szybszy niż podczas wyścigu, w który zajął 15. miejsce.

Nowa skrzynia biegów ma zadebiutować oficjalnie w MotoGP za kilka rund.

„Dzisiejszy dzień był bardzo pozytywny. Po raz pierwszy włożyliśmy szybką skrzynię biegów dla naszego oficjalnego zawodnika.” – powiedział Romano Albesiano, menedżer Aprilia Racing.

„Bardzo spodobała się Alvaro. O razu zauważył różnicę w porównaniu do konwencjonalnej skrzyni. Jest to więc sukces, który oznacza, że musimy ciężko pracować, by móc ścigać się z nią jak najszybciej to możliwe.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Biorąc pod uwagę jak nam poszło, myślę, że będzie to możliwe w przeciągu dwóch lub trzech wyścigów. Chcielibyśmy mieć ją na Mugello lub najpóźniej w Barcelonie.”

Podczas gdy Bautista sprawdzał nową skrzynię, Marco Melandri pracował nad ustawieniami zawieszenia, wliczając w to nową ramę i wahacz.

„Marco wykonał swoją pracę, dając nam kilka pomysłów. Niektóre nam się spodobały, inne nie bardzo, więc mamy w tym zakresie trochę do zrobienia. Krótko podsumowując, wycieczka do Jerez zakończyła się dla nas całkiem nieźle.” – kontynuował Albesiano.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Dobry wynik dla Bautisty w testach, oby tak dalej, bardzo liczę na Aprilię :)

  2. Może jak sie Aprilia mocno poprawi to Melandri zostanie w MotoGP?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
180 zapytań w 1,468 sek