Home / MotoGP / Aprilia zatrudniła Massimo Rivolę z Ferrari

Aprilia zatrudniła Massimo Rivolę z Ferrari

Massimo Rivola, który szefował Ferrari Driver Academy, opuścił włoski zespół Formuły 1 i dołączył do Aprilii w MotoGP. 46-latek prowadził program dla młodych kierowców wyścigowych od 2016 roku, zastępując w tej roli Lucę Baldisserriego. W tym czasie przez program ten przeszedł Charles Leclerc, który od przyszłego sezonu będzie podstawowym zawodnikiem Ferrari obok Sebastiana Vettela.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na razie nie wiadomo, jaka będzie dokładnie funkcja Rivoli w zespole Aprilii. Włoska marka mocno reorganizuje swój zespół w MotoGP, aby zostawić za sobą rozczarowujący czwarty sezon w królewskiej klasie. W składzie zespołu obok Aleixa Espargaro znajdzie się Andrea Iannone. Espargaro będzie miał nowego szefa inżynierów – został nim Antonio Jimenez, wcześniej pracujący dla Sky Racing VR46 Valentino Rossiego.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Ciekawy transfer, a jeszcze bardizej ciekawe, jaka będzie jego funkcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
171 zapytań w 0,501 sek