Home / MotoGP / Aspar bez głównego sponsora

Aspar bez głównego sponsora

Nicky

Główny sponsor zespołu Drive M7 Aspar – malezyjski producent napojów energetycznych Drive M7 – tuż przed pierwszą rundą MotoGP poinformował, że zamierza zakończyć współpracę z teamem reprezentowanym przez Nicky’ego Haydena i Eugene’a Laverty.

Do tej pory przyczyny nagłego odejścia sponsora nie są znane. Trudno również ocenić, jakie skutki dla teamu wywoła ono podczas pierwszego weekendu wyścigów w Katarze.

Niekomfortowa sytuacja jest wielkim zaskoczeniem dla właściciela zespołu – Jorge Martineza. W trakcie trwania pierwszych zimowych testów w Sepang prowadził on negocjacje ze sponsorem, podczas których podpisano kontrakt na sezon 2015, a co więcej – optymistycznie wyrażono się na temat możliwości jego przedłużenia o rok.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jak poweszechnie wiadomo, Jorge Martinez dysponuje ogromną siecią znajomości w Hiszpanii, sięgającą nawet kręgów rządowych, co rzuca pozytywne światło na znalezienie nowego sponsora w stosunkowo niedługim czasie.

Problemem może okazać się jednak kwota pieniężna, jaką należałoby wnieść do zespołu, aby zapewnić mu odpowiedni standard przez wszystkie 18 wyścigów w sezonie. Mowa tu o minimum 2-3 milionach euro.

Na dzień dzisiejszy trudno stwierdzić, czy nagłe wycofanie się sponsora odbije się negatywnie na nowym malezyjskim zespole SIC klasy Moto3, który reprezentują dosiadający motocykli KTM Zulfahmi Khairuddin i Jakob Kornfeil.

Źródło: speedweek.com, fot.: crash.net

AUTOR: iwka

Fanka MotoGP i germanistka. Lubuje się w japońskich motocyklach, choć ślepa miłość podstępnie prowadzi ją do tych włoskich. Z portalem związana od 2015 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
169 zapytań w 1,272 sek