Home / MotoGP / Marc Marquez ze starą ramą

Marc Marquez ze starą ramą

Marc Marquez

Podczas zeszłorocznej holenderskiej rundy MotoGP Marc Marquez powrócił do ramy z sezonu 2014, w którym zdobył tytuł mistrzowski deklasując swoich rywali. Hiszpan podjął taką decyzję po dwóch nieudanych poprzedzających wyścigach, kiedy musiał walczyć z motocyklem i nie mógł jeździć w swoim agresywnym stylu.

W tym roku pomimo zmiany dostarczyciela opon na Michelin, a także wprowadzenia ujednoliconego oprogramowania elektroniki Hiszpan podczas tego weekendu korzysta z ramy z roku 2014.

„Rama z 2014 to taka, której użyłem w ubiegłym roku w Assen i nadal używam tej samej. To daje mi dużo pewności siebie przy przedniej oponie. Zaufanie i ostrzeżenie, które jest bardzo ważne.”

Marquez testował ostatnio w Barcelonie po wyścigu, ale czuje że rama z 2014 pozostaje najlepszym rozwiązaniem.

„Na przykład, kiedy testowałem nowe podwozie na torze Montmelo było w niektórych częściach toru lepiej, a w niektórych gorzej, szczególnie przy wejściach w zakręty. Więc staramy się znaleźć najlepszy kompromis, aby ustawić nową ramę podobnie do tej z 2014 roku, ponieważ wydaje mi się, że to może być dobrym rozwiązaniem.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Marc Marquez w piątkowych treningach zajął trzecie miejsce, jednak pod koniec drugiej sesji treningowej nie wyjechał na nowej mieszance opon, podczas gdy cała stawka zaliczyła wyjazd na nowym komplecie.

„Jestem szczęśliwy, ponieważ czasy okrążeń były ok. Na jednym okrążeniu byliśmy silni i zrobiliśmy naprawdę dobry czas okrążenia. Ale tempo jest bliskie szczytu. To nie jest głównym celem piątkowych treningów, jednak oznacza, że jesteśmy w czołówce. Oczywiście musimy się poprawić i zdecydować, którą tylną oponę wybrać. Iannone jest najszybszy dzisiaj, ale rozpocznie wyścig z ostatniej pozycji. Najważniejsi są faceci, którzy walczą o mistrzostwo – Rossi i Lorenzo. ” – powiedział Marc Marquez

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: crash.net

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.

Komentarze: 1

  1. Iannone jest najszybszy dzisiaj, ale rozpocznie wyścig z ostatniej pozycji. Najważniejsi są faceci, którzy walczą o mistrzostwo – Rossi i Lorenzo. ”

    Dobre:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 0,440 sek