Home / MotoGP / Audi zaprzecza pogłoskom o chęci sprzedaży marki Ducati

Audi zaprzecza pogłoskom o chęci sprzedaży marki Ducati

Audi_R8_Ducati.jpg.1846683

Szef Audi Rupert Stadler stanowczo zaprzeczył, by Ducati miało zostać sprzedane. Pogłoski takie pojawiły się, gdy grupa Volkswagena miała ogłaszać, że pewne mniejsze części składowe koncernu mogą zostać wyprzedane, aby złagodzić skutki głośnego skandalu związanego z oszustwami przy emisji spalin w silnikach diesla.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Stadler, który jest także członkiem zarządu VW, ogłosił wprost: “Ducati nie jest na sprzedaż.” Ducati zostało zakupione przez Volkswagen Group w 2012 roku. Włoska marka trafiła bezpośrednio pod skrzydła Audi.

Inne duże marki, jakie wchodzą w skład VW Group to MAN, Scania, a także samochody Porsche a także firmy zajmujące się częściami mechanicznymi, m.in. silnikami do statków.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorcyclenews.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Uffffff, to dobra wiadomość :-))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
150 zapytań w 0,460 sek