Home / MotoGP / Avintia też zainteresowana motocyklami Yamahy

Avintia też zainteresowana motocyklami Yamahy

Nie tylko zespół Angel Nieto wyraża chęć przejścia na motocykle Yamahy od 2019 roku – podobne zainteresowanie zdradziła także inna satelicka ekipa Ducati: Avintia. Póki co nie potwierdzono jeszcze, jaki zespół będzie startował z maszynami M1.

W czwartek ogłoszono zakończenie 20-letniej współpracy zespołu Tech 3 i Yamahy. Oznacza to, że póki co, Yamaha nie ma zespołu satelickiego na przyszły sezon. Stan ten prawdopodobnie się zmieni i ponownie japońska marka będzie mieć cztery motocykle. Na razie zespoły Angel Nieto oraz Avintia jeżdżą na Ducati z sezonów 2017 i 2016.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Niewykluczone, że we wszystko wmiesza się jeszcze zespół Marc VDS, który nie jest zadowolony ze współpracy z Hondą po tym, jak Jack Miller odszedł do Ducati. Belgijski zespół chciałby jednak związać się na długi okres czasu, a prawdopodobnie w przeciągu dwóch – trzech lat do MotoGP dołączy zespół Rossiego i przejmie satelickie M1.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
103 zapytań w 0,495 sek