Home / MotoGP / Barbera jednak pojedzie na Indy!

Barbera jednak pojedzie na Indy!

Hector Barbera, wbrew wcześniejszym informacjom, spróbuje wystartować w nadchodzącym Grand Prix Indianapolis. Mianowany wcześniej na jego zastępcę – Toni Elias – będzie jednak w pogotowiu, gdyby stan #8 jednak nie pozwalał na jazdę.

Jeszcze przed zmaganiami na Laguna Seca obecny zawodnik teamu Pramac Racing podczas treningu na motocyklu crossowym złamał lewą nogę. Z tego powodu nie wystartował w kalifornijskiej rundzie, gdzie zastępował go jego rodak #24. Były reprezentant ekipy Jorge Martineza „Aspara” w Moto2 upadł jednak już na drugim okrążeniu wyścigu o GP USA.

Ostatnio informowaliśmy, że „Barberix” do akcji powróci podczas Grand Prix Czech, które odbędzie się już w przyszły weekend na torze położonym nieopodal Brna. Teraz jednak poinformowano, że Hector jedzie na Indianapolis Motor Speedway i weźmie udział w pierwszym, piątkowym treningu wolnym.

Jeśli jednak jego stan, który podobno w ciągu ostatniego tygodnia znacznie się poprawił, nie pozwoli na dalszą jazdę – wówczas ponownie na Desmosedici GP12 wsiądzie „Tiger Toni”.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
121 zapytań w 0,393 sek