Home / MotoGP / Bautista i Pirro punktują w Portugalii

Bautista i Pirro punktują w Portugalii

Alvaro Bautista ponownie uzyskał dobry rezultat. Podczas rozegranego w niedzielę Grand Prix Portugalii na torze Estoril hiszpański zawodnik z zespołu San Carlo Honda Gresini zajął wysokie szóste miejsce.

Drugi z jeźdźców zespołu – Michele Pirro – zajął czternastą pozycję. Przed wyścigiem jego celem było spokojne dowiezienie motocykla CRT na metę wyścigu. Pirro zdobył swoje pierwsze punkty w klasie MotoGP.

Pozytywne wyniki zmotywowały zespół i podniosły morale przed kolejnym Grand Prix, które odbędzie się już za dwa tygodnie we Francji na torze Le Mans.

Alvaro Bautista: “To był ciężki wyścig. Po kwalifikacjach przypuszczałem, że będę mógł walczyć nawet o czwartą pozycję, jednak później nie czułem dobrze motocykla. Kosztowało mnie to cenny czas przez co straciłem kontakt z jadącymi przede mną Dovizioso i Crutchlowem. Musimy teraz usiaść przy danych i dowiedzieć się co tak naprawdę się stało. Szóste miejsce nie jest złe, ale powinniśmy być zdecydowanie bliżej motocykli Yamaha Tech 3.”

Michele Pirro: “Osiem okrążeń przed końcem wyścigu zauważyłem na telebimie, że Stoner zaczyna dublować kolejnych zawodników. Starałem się potem pojechać nieco szybciej, bo chciałem tego uniknąć. Jestem zadowolony, udało nam się ukończyć wyścig i dojechać z pierwszymi punktami. Dzisiaj starałem się wszystko zrobić dobrze i pewnie ukończyć wyścig, mam nadzieje, że w przyszłości uda się nam jeszcze więcej. Chciałbym podziękować zespołowi za ich wspaniąłą pracę.”

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
121 zapytań w 0,404 sek