Home / Moto3 / Bautista i Staring na zielono w 2013

Bautista i Staring na zielono w 2013

Team Go&Fun Honda Gresini zaprezentował swoje barwy na nadchodzący sezon 2013, w trakcie którego włoska ekipa rywalizować będzie we wszystkich trzech klasach – MotoGP, Moto2 i Moto3, wystawiając łącznie sześciu zawodników. Jako, że zmienił się sponsor tytularny zespołu, automatycznie zmieniło się malowanie motocykli, które teraz jest zielono-białe.

W tym roku Fausto Gresini zdecydował się nieco rozszerzyć projekt swojego zespołu w Grand Prix i skupić się na wszystkich klasach. W MotoGP zespół ten reprezentować będą: na Hondzie RC213V Hiszpan Alvaro Bautista i na FTR-Hondzie Australijczyk Bryan Staring. Z kolei w najniższej kategorii w tym roku Włoch zdecydował się wystawić dwóch swoich rodaków, którzy do dyspozycji dostaną maszyny FTR-Honda Niccolo Antonelliego oraz Lorenzo Baldassariego.

Jako, że w klasie Moto2, rywalizujący na Suterach Tajlandczyk Ratthapark Wilairot oraz Indonezyjczyk Doni Tata Pradita nie będą sponsorowani przez Go&Fun (a kolejno przez Hondę oraz Federal Oil), ich motocykle będą miały inne barwy. Zostaną one zaprezentowane już niebawem.

„To był świetny dzień, a pozostanie w zespole na drugi rok startów to coś niesamowitego! Nowe barwy motocykla są naprawdę fajne, a my dokonaliśmy podczas dwóch sesji testowych w Malezji sporego postępu jeśli chodzi o maszynękomentował piąty zawodnik minionego sezonu MotoGP, Alvaro Bautista. – Teraz będziemy musieli potwierdzić ten progres podczas prób w Jerez. Musimy być pewni, że jesteśmy jak najlepiej przygotowani do pierwszej rundy sezonu, która odbędzie się w Katarze.”

W tym roku w klasie królewskiej, i w ogóle w cyklu Grand Prix, zadebiutuje Bryan Staring. „Dla mnie wszystko jest nowe: nowy motocykl, zespół, barwy… to niesamowite uczucie! Fajnie było pojawić się tutaj na scenie koło tak świetnego zawodnika jak Alvaro, czy tych dwóch młodych chłopaków – Nicco i Lorenzo.”

Ostatnie testy podopieczni Fausto Gresiniego zaliczą już w przyszłym tygodniu na hiszpańskim torze w Jerez de la Frontera.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

komentarze 3

  1. Mnie się bardzo podoba, choć nie wiem czy zamiast białego koloru nie lepiej wyglądałby czarny. :D

  2. kolor jest ładny. z czarnym wyglądałby podobnie do konkurencyjnego monster energy drink.

    • Powiedziałbym raczej, że bliżej do Kawasaki byłoby podobne, do Monstera w mniejszym stopniu, ale w sumie też masz rację. :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
194 zapytań w 1,382 sek