Home / MotoGP / Bautista zostaje u Gresiniego

Bautista zostaje u Gresiniego

Zgodnie z oczekiwaniami, dziś potwierdzono, iż Alvaro Bautista pozostanie na kolejny sezon w barwach zespołu San Carlo Honda Gresini. Tym samym dwunaste, i ostatnie miejsce, na prototypowym motocyklu zostało obsadzone.

Po spędzeniu dwóch pierwszych sezonów w MotoGP w barwach ekipy Rizla Suzuki MotoGP, przed rozpoczęciem obecnego cyklu zmagań #19 dołączył do teamu prowadzonego przez Fausto Gresiniego. To właśnie na RC213V w tym roku Hiszpan sięgnął po swoje pierwsze pole position (Silverstone) i podium (Misano Adriatico). Obecnie zaś w klasyfikacji generalnej „SuperBauti” zajmuje ex-aequo szóste miejsce z Valentino Rossim.

„Bardzo się cieszę, że zostaję w zespole Gresini Racing, ponieważ od pierwszego dnia tutaj wiedziałem, że mogę czuć się w tej ekipie jak w domu,” mówił 27’latek z Talavera de la Reina. „To świetny zespół i cieszę się, że będę kontynuował z nim moją współpracę. Nawet jeśli mieliśmy w tym roku problemy, pracowaliśmy niezwykle ciężko, a ja dobrze ze wszystkimi się dogaduję.”

„Wraz ze wszystkimi w przyszłym roku będziemy się dogadywali jeszcze lepiej i możemy być jeszcze bardziej konkurencyjni,” komentował dalej Alvaro, którego umowa z włoską ekipą opiewa tylko na rok. „Bardzo dziękuję ekipie za to, że we mnie wierzy i liczę na to, że jeszcze w tym sezonie poprawimy nasze osiągnięcia.”

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Komentarze: 1

  1. Pytanie, czy Honda Gresini (za czasów Telefoniki Movistar i np. Sete Gibernau) była silniejsza niż fabryczny zespół Hondy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
179 zapytań w 1,392 sek