Home / MotoGP / Będzie kolejny test Doviego z Aprilią

Będzie kolejny test Doviego z Aprilią


Dopiero co zakończyły się testy Andrei Dovizioso z Aprilią, a wiemy już, że Włoch dostanie kolejną szansę jazdy na RS-GP. #04 wziął udział w jazdach na Jerez. Kolejne mają się odbyć na Mugello, prawdopodobnie w maju.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dla Doviego była to pierwsza okazja jazdy motocyklem MotoGP innego producenta od zakończenia współpracy z Ducati w 2020 roku. Przez trzy dni Włoch najpierw aklimatyzował się na motocyklu, a potem, zgodnie z informacjami od samej Aprilii, oceniał silnik, elektronikę, podwozie oraz aerodynamikę nowego motocykla. Aprilia nie podlega limitowi testów takim jak inni producenci z MotoGP.

Nie było walki o jak najlepsze czasy jednego okrążenia. Testy we Włoszech na Mugello mają się odbyć na tydzień przed piatą rundą sezonu MotoGP – GP Włoch. Ta odbędzie się 30 maja.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Wg motorsport.com i innych źródeł Aprillia z Dovim na Mugello będzie 11-12.05.

  2. W którym wyścigu może wystartować?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
128 zapytań w 0,409 sek