Home / MotoGP / Binder spodziewał się trudnego początku

Binder spodziewał się trudnego początku

Brad Binder już za kilka dni zadebiutuje w MotoGP, i to od razu w barwach zespołu fabrycznego. Zawodnik z RPA musiał szybko przestawić się na nową maszynę. Tegoroczny motocykl KTM odpowiada mu bardziej niż ubiegłoroczna konstrukcja.

Jeśli chodzi o tempo jednego okrążenia, Binder jest pewny tego, że potrafi je szybko pokonać. Gorzej wygląda sprawa dystansu wyścigowego. Winę u #33 może ponosić brak doświadczenia w obchodzeniu się z motocyklem królewskiej klasy.

“Zrobiliśmy zmiany i motocykl jeździł o wiele lepiej. Poczułem się bardziej komfortowo podczas hamowania, a także szybkiego skręcania, oraz wcześniejszego odkręcania gazu. Gdy tylko zdaliśmy sobie z tego sprawę, łatwiej było poskładać szybkie okrążenie.” – powiedział tegoroczny debiutant.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Założyłem nowy zestaw opon. Naprawdę, nie oczekiwałem tego, ale kiedy przejeżdżałem linię mety, mówiłem sobie: “Taaak!” Ale wykręcić szybkie okrążenie to jedno, a 22 takie to co innego. Trudno na tym motocyklu pokonać dystans wyścigowy. To zresztą inna sprawa – dotycząca każdego motocykla w MotoGP. Spadająca przyczepność opon, ich ślizganie się gdy tracisz paliwo – motocykl jest zupełnie inny w prowadzeniu. To szalone! Mam wiele do nauczenia się, w bardzo krótkim czasie.” – dodał Brad Binder.

“Dla mnie motocykl jest całkiem dobry. Zeszłoroczny był dość trudny i kiedy tylko wskoczyłem na ten nowy w Sepang, było dużo lepiej. Dzisiaj porobiliśmy dość duże zmiany w ustawieniach i było dużo lepiej. Myślę, że obecnie chodzi o znalezienie pewności siebie i zrozumienie, jak możesz wchodzić w zakręty, by wykonać dobre okrążenie. Wciąż daleka droga do tego. Jest ciężko. Zobaczymy, jak pójdzie w wyścigu. Wiem, że moje tempo wyścigowe nie jest fantastyczne. Dobry jest za to rytm, nie jestem za wolny. Ale myślę, że to było oczekiwane.” – zakończył reprezentant RPA.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Brad Binder zmieści się w TOP10 w GP Kataru?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Kibicuje Binderowi. Lubię jego agresywną jazdę. Chciałbym, żeby już w pierwszym sezonie dorównał wynikami Polowi. Będzie ciężko, ale chłopak ma spory talent i mam nadzieję coś osiągnie w MotoGP.

  2. Numer #33 zawsze będzie mi się kojarzył tylko z jednym zawodnikiem. Kurde, uwielbiałem Melandriego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
138 zapytań w 0,477 sek