Home / MotoGP / BMW M5 nowym Samochodem Bezpieczeństwa

BMW M5 nowym Samochodem Bezpieczeństwa

W Motocyklowych Mistrzostwach Świata marka BMW obecna jest jako „dostawca” samochodów bezpieczeństwa, samochodów medycznych i podobnych. Już w GP Walencji zobaczymy na starcie nową konstrukcję – model M5. Auto to będzie wykorzystywane przez cały sezon 2018.

BMW dostarcza samochody bezpieczeństwa do MotoGP już prawie 20 lat. Były to najróżniejsze modele, w ostatnim czasie m.in. M2 czy M4. Za rok będzie to większy brat w gamie bawarskiej marki, sedan M5.Auto jest wyposażone w 4.4-litrowy potężny silnik V8, wyposażony w dwie turbosprężarki. Osiąga on moc 600KM. Auto ma ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów i napęd na wszystkie cztery koła.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wrażenie robi też moc – setkę samochód osiąga w 3.4s. Nie mogło obyć się bez przeróbek, które odróżnią tego safety cara od wersji drogowej M5. Inny będzie przedni splitter, a kierowca i pasażer siedzieć będą w fotelach, pochodzących ze sportowego M4 GTS. Układ wydechowy został specjalnie zaprojektowany na tor wyścigowy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Fot. BMW

Sorry, there are no polls available at the moment.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
23 zapytań w 0,652 sek